Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

  • 58PAYLAŞIM
  • 9601OKUMA

Antioksidan özelliği olan greyfurt, cildin kolajen sentezini artırması ve yapısını kuvvetlendirmesi nedeniyle akne tedavisinin etkili silahlarından biri. Greyfurt, içeriğindeki C vitamini nedeniyle, akne oluşumunu azaltıyor ve mevcut izlerin gerilemesine de yardımcı oluyor. Cilt tarafından emildiğinde, 72 saat kadar uzun bir süre ciltte kalabilen greyfurtun en önemli avantajı ise etkinliğinin uzun sürmesi.

Cilt beyazlatan greyfurt maskesi

Yarım greyfurt, bir mandalina ve yarım portakalı kabukları ile birlikte blendırdan geçir ve biraz su ilave ederek hamur kıvamına getir. Elde edilen karışımı yüzüne uygula ve 15 dakika kadar beklet. Ardından ılık su ile temizleyebilirsin.

Greyfurt ile sivilce maskesi

Yarım greyfurt ve yarım kap doğal yoğurdu karşıtır. Daha önceden temizlediğin yüzüne uygula ve 10 dakika beklet. Ilık su ile ovarak temizledikten sonra, günlük nemlendirici bakımını yapabilirsin. Bu işlemi haftada bir tekrarlayabilirsin.

Yoğurdun içerisindeki probiyotikler akne oluşumunu ve renk bozulmalarını engeller. Aynı zamanda greyfurtun içerisindeki retinol de cildindeki hasarları giderir; çiziklerle ve renk bozulmalarıyla savaşır.

Ölü derilere karşı greyfurt maskesi

Yarım greyfurt, 1 kase şeker, 3 çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağını bir kap içerisinde karıştır. Daha sonra elde ettiğin karışımı bir fırça yardımıyla tüm vücuduna uygulayabilirsin. Özellikle diz ve dirsek bölgelerinde, greyfurtun içerisindeki salistik asit mucizeler yaratır.

Yağlı ciltler için greyfurt maskesi

Yarım greyfurt, 1 çorba kaşığı bal, yarım kase mısır ununu bir kapta karıştır. Karışımı yüzüne uyguladıktan sonra 10 dakika kadar beklet ve ılık su ile durula. Gözeneklerin tıkalıysa bu maskeyi mutlaka denemelisin.

Yaşlılık karşıtı greyfurt maskesi

Bir çorba kaşığı greyfurt suyu, 1 tatlı kaşığı ozon yağı, aynı oranda menekşe yağı, 1 çorba kaşığı yulaf unu ve yoğurdu tahta kaşık yardımıyla karıştır. Ardından daha önce temizlediğin cildine sürüp 15 dakika beklet. Bekleme süresinin ardından ılık su ile maskeyi temzileyebilirsin. Lekeleri de temizleme özelliği olan bu maske bir aylık düzenli kullanımdan sonra 10 yaş genç hissetirecek.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

13661

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7840

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15474

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31665