Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

  • 43PAYLAŞIM
  • 7098OKUMA

Bebeklerde cilt kuruluğunu önlemek kullanılan bebek yağını cildin, vücudun, hatta saçların için etkili bir bakım ürünü haline getirebilirsin.

Makyajını temizle

Bebek yağını yüzündeki kir ve makyajı çıkarmak için güvenle kullanabilirsin. Bebek yağının içine çay ağacı yağı eklersen, antibakteriyel olur ve sivilcelerin tedavisine de yardımcı olur. Bebek yağını yanaklar, alın, burun ve çenene az miktarda uygulayabilirsin. 5 dakika kadar elinle masaj yaptıktan sonra temiz bir bez yardımıyla temizleyebilirsin.

Doğal bronzlaştırıcı

Bebek yağının bronzlaştırıcı etkisi de bulunuyor. Ayrıca vücudun nem oranını koruyup nemlenmesine yardımcı olduğu için güneşlenirken kullanıldığında, güneş yanıklarından kaynaklanan soyulmaları engelliyor.

Göz makyajını temizle

Göz makyajını temizlemede bebek yağından faydalanabilirsin. Bir pamuğun üzerine bir miktar bebek yağı damlatarak, gözünde bulunan rimel, far kalıntılarını kolayca temizleyebilirsin.

Mükemmel bir nemlendirici

Bebek yağı yetişkinler için de etkili bir nemlendirici. Vücuduna ve yüzüne nemlendirici olarak kullanabilirsin.

Epilasyon sonrası bakım

Bebek yağını epilasyon sonrasında kullanırsan ölü derileri yumuşatarak kıl dönmesi sorununu engellemiş olursun.

Makyaj fırçalarını temizle

Makyaj fırçalarının haftada bir kez temizlenmesi gerekiyor. Genellikle yıkayarak temizlemeye çalıştığın makyaj fırçalarının üzerinde boya kalıntıları kalıyorsa, bebek yağı kullanabilirsin. Öncelikle fırçalarını bebek yağına bula ve birkaç dakika bekle. Ardından fırçalarını yıkayabilirsin. Bu uygulama ile makyaj fırçalarının hem daha kolay temizlendiğini hem de yumuşadıklarını fark edeceksin.

Etkili saç bakımı

Saçların özellikle uç kısımları zamanla cansızlaşır. Bu durum özellikle uzun saçlı kadınlarda daha sık görülür. Saçlarının canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, bebek yağını deneyebilirsin. Pamuklu bir beze bebek yağı dök ve bu bezi saçlarının cansız ve kırık bölümlerine tampon yaparak uygula. Ardından saçlarına istediğin gibi şekil verebilirsin.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

28294

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

14931

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

7959

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100370