Bebek yağının güzelliğe 7 önemli katkısı

Bebek bakım ürünü olarak kullanılan bebek yağını güzelliğin için de kullanabilirsin.

  • 18PAYLAŞIM
  • 2944OKUMA

Bebeklerde cilt kuruluğunu önlemek kullanılan bebek yağını cildin, vücudun, hatta saçların için etkili bir bakım ürünü haline getirebilirsin.

Makyajını temizle

Bebek yağını yüzündeki kir ve makyajı çıkarmak için güvenle kullanabilirsin. Bebek yağının içine çay ağacı yağı eklersen, antibakteriyel olur ve sivilcelerin tedavisine de yardımcı olur. Bebek yağını yanaklar, alın, burun ve çenene az miktarda uygulayabilirsin. 5 dakika kadar elinle masaj yaptıktan sonra temiz bir bez yardımıyla temizleyebilirsin.

Doğal bronzlaştırıcı

Bebek yağının bronzlaştırıcı etkisi de bulunuyor. Ayrıca vücudun nem oranını koruyup nemlenmesine yardımcı olduğu için güneşlenirken kullanıldığında, güneş yanıklarından kaynaklanan soyulmaları engelliyor.

Göz makyajını temizle

Göz makyajını temizlemede bebek yağından faydalanabilirsin. Bir pamuğun üzerine bir miktar bebek yağı damlatarak, gözünde bulunan rimel, far kalıntılarını kolayca temizleyebilirsin.

Mükemmel bir nemlendirici

Bebek yağı yetişkinler için de etkili bir nemlendirici. Vücuduna ve yüzüne nemlendirici olarak kullanabilirsin.

Epilasyon sonrası bakım

Bebek yağını epilasyon sonrasında kullanırsan ölü derileri yumuşatarak kıl dönmesi sorununu engellemiş olursun.

Makyaj fırçalarını temizle

Makyaj fırçalarının haftada bir kez temizlenmesi gerekiyor. Genellikle yıkayarak temizlemeye çalıştığın makyaj fırçalarının üzerinde boya kalıntıları kalıyorsa, bebek yağı kullanabilirsin. Öncelikle fırçalarını bebek yağına bula ve birkaç dakika bekle. Ardından fırçalarını yıkayabilirsin. Bu uygulama ile makyaj fırçalarının hem daha kolay temizlendiğini hem de yumuşadıklarını fark edeceksin.

Etkili saç bakımı

Saçların özellikle uç kısımları zamanla cansızlaşır. Bu durum özellikle uzun saçlı kadınlarda daha sık görülür. Saçlarının canlı ve sağlıklı görünmesini istiyorsan, bebek yağını deneyebilirsin. Pamuklu bir beze bebek yağı dök ve bu bezi saçlarının cansız ve kırık bölümlerine tampon yaparak uygula. Ardından saçlarına istediğin gibi şekil verebilirsin.

Zeytinyağı ile cilt bakımı

Cildi yumuşatan, parlaklık kazandıran, gençleştiren ve besleyen zeytinyağını sen de doğal güzellik ürünü olarak kullanabilirsin. Yüz maskesi, nemlendirici krem ya da serum... Seçim senin...

20283

Cilt ve saç sağlığında kullanılan baharatlar

Baharatlar yemeklerimize tat kattığı kadar artık cilt bakımımızda da yer alıyor. Daha önce hiç olmadığı kadar parlak, sağlıklı cilt ve saçlara sahip olmak istiyorsan, bu 5 baharatı güzellik rutinine e

2545

Sağlıklı saçlar için anti aging rehberi

Cildin gibi saçlarının da yaş aldığını biliyor musun? 30'lu yaşlarda saç telleri incelmeye başlıyor, elastikiyetini yavaş yavaş kaybediyor, kolay kırılıyor ve daha çok dökülüyor. Daha güçlü saçlara sa

1624

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

46543