3 adımda şal eşarp bağlama

Tesettürlü kadınların son zamanlarda sıklıkla tercih ettiği şal eşarplar; günden güne tesettür modasında yeni akım haline geldi.

  • 61PAYLAŞIM
  • 10175OKUMA

Şal eşarplar özellikle genç kızların tercih ettiği favori modeller arasında. Şıklığına, asil duruşuna, modern görünüşüne edecek laf yok.

Peki ya şal eşarpları bağlaması…

İşte o birçok kadın için büyük bir soru işareti. Tekniğini bilenler bir iki hamleyle dakikalar içinde bağlarken, bilmeyenler; görüpte kullanmak isteyenler, duyupta uğraşanlar, öğrenmek için soranlar, yardım alanlar şeklinde uzayıp gidiyor.

Sen de şal eşarplarında doğru tekniği kullanarak vakit kaybetmeden hızlıca bu akıma kapılabilirsin.

3 adımda şal eşarp bağlama teknikleri:

Kumaş seçimi:

Öncelikle seçeceğin kumaş istediğin görüntüyü oluşturmak için en temel nokta. İpek şalların görüntüsüne bayılıp alabilirsin, fakat kullanması o kadar kolay değil. Rahat ve sabit duruşa sahip olmak için ipek şallardan vazgeçip; kalın, pamuklu, tok duruşlu kumaşları tercih etmelisin.

Bone şart

Bone kullanımı hem rahat etmeni hem de şalın kaymasını engelleyecek mükemmel bir icat. Bir kere rahatlığına vardığında bir daha vazgeçemeyeceksin. Şal eşarp yolculuğunda en önemli yaverin rengarenk bonelerin olacak.

İğne kullanmayı alışkanlık haline getir

Kumaşı her ne kadar kaygan olmasa da, hareket ettikçe duruşunun bozulmaması için mutlaka iğne kullanmalısın. Bir tane başının üzerine, bir tane boynunun görünmemesi için çenenin altından iğneledin mi senden rahatı yok.

2018 kot pardesü trendleri

Kotun tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Önceleri işçilerin, dayanıklılığı nedeniyle tercih ettiği kot pantolon, giderek moda akımı haline geldi.

6041

Dolce & Gabbana tesettür koleksiyonunu tanıttı

Dolce & Gabbana tesettür koleksiyonunu tanıttı, Dünyaca ünlü İtalyan moda devi Dolce & Gabbana bir ilke imza a

4750

7. Zeruj Shopping Fest başladı

7. Zeruj Shopping Fest başladı, Zehra Özkaymaz'ın organizatörlüğünü yaptığı Zeruj Festiv

4536