Karın yağlarından kurtulmanın 5 yolu

Günlerce aç kaldın, diyetin her türlüsünü denedin, spor yapmayı hiç ihmal etmedin, ama yine de karın yağlarından bir türlü kurtulamadın mı?

  • 182PAYLAŞIM
  • 30443OKUMA

Karın yağların için özel olarak çaba sarf etmek gerekebilir. Sağlıklı beslenme ve doğru egzersizler ile göbek yağlarından kurtulma sürecinde önemli aşamalar kaydedebilirsin. Ancak tamamen kurtulamıyorsan karın yağlarını yaktıracak bu önerileri bir kenara not etmelisin.

Stresten uzak dur!

Pek çok hastalığın sebebi olan stres, yağ yakımında da etkin rol oynuyor. Kendini daima stresli hissediyorsan, bu kortizol hormonunu tetikler ve karın bölgendeki yağ üretiminin artmasına neden olur. Bu nedenle stresten hem vücut sağlığın için hem de göbek yağlarını yakmak için olabildiğince uzak durmalısın.

Su

Suyun hayatımızdaki önemini hepimiz biliyoruz. Güzel bir cilde sahip olmaktan kilo vermeye kadar birçok neden için, günde en az 1.5 litre su tüketmelisin.

Uyku

Düzenli uykunun vücut sağlığın için hayati önem taşıdığını biliyor muydun? Karın yağların için de uyku düzeni çok önemli… Yeterince uymazsan vücudunda kortizol seviyesi artar ve gün içerisinde stresli olmana neden olur. Bu da karın bölgendeki yağ üretimini artırır.

İnsülin

Hayatındaki fazla karbonhidrata elveda demelisin. Karbonhidrat tüketimi sonucunda insülin üreten vücutta diyabetik hastalıklar da görülebilir. Daha az insülin salgılandığında ise karın bölgendeki yağ yakımı da hızlanır.

C vitamini

Enerji yükleyen C vitamini, stresle baş etmeni de sağlıyor. Kandaki şeker oranını dengeleyen bu vitamin sayesinde, fazla kortizol salınımı da engellendiğinden karın bölgendeki yağ yakımını hızlandırıyor.

Karın şişkinliğine ne iyi gelir?

Kilo vermek kolay değil; zaman, sabır ve emek gerektirir. Ancak birkaç öneri ile karın şişkinliğini bir günde azaltabilirsin. Böylelikle olduğundan daha zayıf görünebilirsin.

22813

Bir haftada karın yağlarından kurtulmanın yolları

Bahar aylarına yaklaştığımız şu günlerde hem kadınlar hem erkekler bel bölgelerinde biriken fazla yağları yok edebilmek için yeni yollar arıyor. Düzenli egzersiz ve iyi bir diyet bunun için anahtar ön

6013

Karın bölgesini gizleyen 5 stil hilesi

Havaların ısınmasıyla birlikte kıyafetler de inceliyor ve karın bölgesi yağları kendini göstermeye başlıyor.

17028

7 Günde 4 Kilo Vermek Mümkün

Yaz aylarına merhaba dediğimiz şu günlerde, fazla kilolardan 1 haftada kurtulmak mümkün. Ancak 4 kilo verebileceğiniz bu şok diyette günlük 60 dakikalık yürüyüşü ve bol su içmeyi ihmal etmemeniz gerek

5019