Batıklar için 4 doğal yöntem

Doğal yöntemler ile vücudunda oluşan batıklardan kurtulabilirsin.

  • 223PAYLAŞIM
  • 37349OKUMA

Batıklar, tüylerin alınma işleminden sonra ölü derinin altında kalıp uzayamaması veya yön değiştirip içe uzaması nedeniyle oluşuyor. Yanlış müdahale edildiğinde de leke leke bir görüntü oluşturur.

Batıklardan iz bırakmadan kurtulmak istiyorsan, aşağıdaki doğal yöntemleri deneyebilirsin.

Aspirinle batıklara çözüm

1,5 bardak kadar kaynamış suyun içerisine 5 adet aspirin ekle ve eriyene karıştır. Dibe çöken tortu kısmını aldıktan sonra kalan karışımı boş bir şişeye doldur. Haftada 1 kere karışımı bacaklarına püskürterek uygulayabilirsin. 2 saat kadar bekletmen yeterli olur. Bu uygulama bacaklarındaki lekelerin giderilmesine de yardımcı olur.

Şeker ve limon ikilisi

4 çorba kaşığı şekeri yarım çay bardağı limonla karıştır ve bacaklarına masaj yaparak uygula. Bu işlem peeling etkisi yaratarak bacaklarındaki ölü deriyi atmana yardımcı olur.

Nemlendirme

Duştan sonra tüm vücudunu nemlendirmek, gözeneklerinin rahatlamasına yardımcı olur. Ayrıca kıl köklerini yumuşatır ve batık oluşumunu da azaltır.

Kese

Duş alırken orta sertlikte bir kese ile kese yapmak, hem cildindeki ölü derileri atar hem de bacaklarında batık oluşumunu engeller.

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24154

Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne kar

11928

Siyatik ağrılar için 7 doğal yöntem

Sırtının alt kısmında başlayan, kalçana ve ayaklarına kadar uzanan bir ağrı mı var? Oturmakta, yürümekte ve hatta yatmakta zorlanıyor musun? Bu ağrılar siyatik ağrıların habercisi olabilir.

18057

Kuru saçlar için 3 doğal yöntem

Kuru saçlara sahipsen saçlarını nemlendirmek için bu doğal yöntemleri uygulayabilirsin.

12100