Unutkanlığı gideren 6 besin

Unutkanlık artık sadece ileri yaşlarda değil, her yaş grubunda görülen bir sorun. Çeşitli hastalıkların yanı sıra modern yaşamın getirdiği yoğun çalışma temposu, stres ve hatalı beslenme gibi olumsuz şartlar yüzünden unutkanlık artık her yaşta sık görülen bir sorun haline geldi.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4851OKUMA

Neyse ki unutkanlığı giderecek, düzenli tüketimi ile beyni çalıştıracak gıdalar imdada yetişiyor. İşte unutkanlığı giderecek bu mucize gıdalardan öne çıkanlar:

Balık : Omega 3 yağ asitlerinden zengin beslenmek Alzheimer riskini azaltıyor. Unutkanlığın önüne geçmek için haftada en az 2 gün balık tüketebilirsin.

Kereviz: Kış sebzelerinin gözdesi kereviz hem sinir yorgunluğunu gideriyor hem de unutkanlığın önüne geçiyor.

Ceviz: Omega 3 yağ asidi açısından en zengin besinlerden biri. Güçlü bir hafızaya sahip olmak için günde 3 adet ceviz tüketebilirsin.

Bir avuç üzüm: Özellikle kuru üzüm, zihni kuvvetlendirmeye yardımcı oluyor. Unutkanlığı yenmek için her gün bir avuç tüketebilirsin.

Ciğer: Beyin ve sinir hücrelerini geliştiriyor. Aynı zamanda unutkanlığa karşı da oldukça etkili.

Karanfil çayı: Karanfili bildiğimiz çay gibi demleyip tatlandırarak içtiğinde, hafızayı güçlendiriyor ve zihni canlandırıp unutkanlığı geçiriyor.

Unutkanlık için 8 öneri

Çağımızın en büyük sorunlarından biri de unutkanlık... Ne çok şeyi unutuyoruz bazen değil mi? Cüzdanımızı, anahtarlarımızı, çok yakın görüştüğümüz birinin ismini... Gün içerisinde unutkanlığa o kadar

24696