It girl nasıl olunur?

It girl terimini şu sıralar sıkça duyuyor olabilirsin. Sosyal medyanın yeni akımı it girl nedir? Nasıl olunur? ve ünlü it girl'leri senin için derledik.

  • 36PAYLAŞIM
  • 5922OKUMA

It girl doğulmaz olunur

It girl olmak aynı zamanda kitleleri peşinden sürüklemek demek. Tabii ki hafife alınmayacak yetenekleri de mevcut. Onlar bir rengin 20 tonunu aynı anda tek bir kıyafette taşıyabilir ve bir kıyafet en havalı nasıl taşınır herkese gösterebilirler.

Çabasız güzellik

It girl’lerin çabasız güzellikleri hepimizi imrendirecek nitelikte. Saçlarda hep bir sahil dalgası havası, yataktan yeni kalkmış görüntüleri bile bizim saatlerce uğraşıp elde edemediğimiz güzellikte. Aslında bu bir illüzyon… Belki saçlarınla saatlerce uğraşmıyorlar ama düzenli bakım yaptırarak doğal hallerine bırakıyorlar. Dağınık saçları da onların seksapalitesini yükseltiyor.

Festival zamanı

Festival zamanında , it-girl’ler en güzel kombinlerini bol aksesurlarla birleştirerek podyuma çıkar gibi hazırlanıyorlar.

Ayakkabılara gelince

Süet botlardan parmak arası terliklere topuklu sandaletten en havalı sneaker’lara kadar stil karmaşası yaratmadan kombinlerini tamamlıyorlar.

Kırmızı ruj

Seksi ve tehlikeli görünmenin sırrı kırmızı ruj sürmekten geçiyor. Ne kadar dağınık, umursamaz görünseler de kırmızı rujlarında asla vazgeçmiyorlar.

İşte dünyaca ünlü it girl’ler…

Gigi Hadid

Kardeşiyle arasında bir yaş olan Gigi Hadid, dünya markalarının dikkatini kısa sürede çekerek podyumların vazgeçilmezi oldu. Tommy Hilfiger, Maybelline gibi bir çok ünlü markanın yüzü olan Gigi Hadid, stiliyle de gerçek bir it girl. Günlük kombinlerinde spor şık bir stil tercih ediyor. Oversize montlar ve yapay kürkler onun favorilerinden. Gigi Hadid ‘in doğal plaj dalgaları da ilk aklımıza gelenlerden. Yuvarlak yüz şekline sahip olmasına rağmen doğru kontur tekniğiyle yüzünü şekillendirmeyi çok iyi başarıyor. Ruj seçimini genellikle nude tonlardan yana kullanıyor.

Bella Hadid

Bella Hadid ablasının izinden emin adımlarla yürüdü ve yeni neslin en çok konuşulan isimlerinden biri oldu. Günlük hayatında spor ve cool seçimler yaparak her daim çabasız şıklığa imzasını atmayı başarıyor. Saçlarında çoğunlukla tepeden topuz modelini tercih ediyor. Tabii ki yumuşak dalgalar ve örgüler de kullanmayı sevdiği modellerden. Makyaj tekniği olarak da “yok gibi” makyaj uygulamasını tercih ediyor.

Kendall Jenner

Kendall Jenner da modellik kariyerinde hızla ilerliyor ve Chanel dahil olmak üzere pek çok defilenin olmazsa olmaz isimleri arasında yer alıyor. Günlük stili genellikle spor şık diyebiliriz. Bomber ceketler, boyfriend jean’ler ve botlar gardırobunun vazgeçilmez parçaları. Onu gerek sokakta, gerek kırmızı halıda daima kusursuz ve sağlıklı bir ten ile görüyoruz. Highlight onun favori makyaj ürünü ve ışıltı Jenner’ın genç cildine çok yakışıyor.

Hailey Baldwin

Ünlü model Hailey Baldwin’in aktör Stephen Baldwin’in kızı olduğunu biliyor musunuz? Onu uzun zamandır reklam kampanyalarında, podyumda ve hatta dünyaca ünlü dergilerin kapaklarında görmeye alıştık. Kendisi sokak stilinin her zaman hakkını veriyor ve bize ilham oluyor. Günlük stilinde özellikle minimal çizgilere çok sık rastlıyoruz. Saçlarını da topuz, örgü, atkuyruğu gibi pek çok modelle görmek mümkün. Günlük hayatında neredeyse hiç makyaj yapmıyor. Renkli nemlendirici, maskara ve biraz likit aydınlatıcı onun için yeterli oluyor.

Lily Rose Depp

Hatırlarsanız, Lily Rose hayatımıza Chanel etkinliğiyle girmişti. Genç yaşına rağmen yenilikçi ve sıra dışı tarzıyla stil ikonu olma yolunda jet hızıyla ilerliyor. Lily Rose, çok mat ve sade bir görünüm tercih ediyor. Bu yönü de onu diğer it girl’lerden ayırıyor.