Rose gold saç rengi modası

"Rose gold" mu yoksa "altın gül" mü dersiniz seçim size kalmış. Son zamanlarda en trend saç rengi olmaya aday bu renk, sosyal medyayı da kasıp kavuruyor.

  • 87PAYLAŞIM
  • 14511OKUMA

Rose gold saç rengini ilk kez Hollywood’un güzel yıldızı Sienna Miller’da gördük. Akımın öncüsü ünlü yıldızdan sonra tabii ki domino taşı etkisi gösterdi ve birçok ünlü isim de bu pembe altın tonundaki saç rengini denedi.

Altın tonlarından pembeye bakan sarılar ve metaliği andıran görünüm, rose gold saç renginin sırrı… Altın sarısı üzerine pembe renk tonlarında boya uygulanıyor. Özellikle hacimli saçlarda parlak, ufak ışık oyunlarıyla büyüleyici bir görüntü veriyor.

Sarı saçlara sahipsen rose gold renk tonuna geçiş çok daha kolay sağlanıyor. Tabii ki koyu renk saçların bu rengi elde etmene engel değil.

Beyaz tenliler rose gold saç rengini rahatlıkla tercih edebilirler. Buğday tenliler sarının daha küllü tonlarını, esmerler için ise papatya sarısı ideal seçim olabilir.

Bu iddialı rengi tercih edersen, örgü modellerini kullanarak tüm dikkatleri üzerine toplayabilirsin. Rose gold saç rengine düz, dalgalı saç modelleri de çok yakışır; bizden söylemesi!

Bir yaz klasiği olan ombre’lerden, grilerden, rengarenk saçlardan sıkıldıysan sıcak sarı ve pembenin tatlı buluşması rose gold’a şans verebilirsin.

Esmerlere yakışan 4 saç rengi

Saç rengi seçiminde en sık yapılan hatalardan biri; her beğendiğin saç rengini kendine uyarlamak. Başkasında hayran kaldığın, çok beğendiğin saç rengi senin teninle uyum sağlamayabilir ve hayal kırıkl

42574

2017 yılının en trend 6 saç rengi

2017 yılının en trend saç rengi dikkat çekici tonlarıyla yıla damgasına vuruyor.

15187

Boyadığınız saçınızın rengini beğenmediyseniz ne yapabilirsiniz

Boyadığınız saçınızın rengini beğenmediyseniz ne yapabilirsiniz, İstediğiniz saç rengini elde edemediyseniz paniğe kapılmadan

4494