Alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler

Yeni sezon ürünler için alışveriş yapmaya hazırlanırken bu önerilere mutlaka göz atmalısın. Aksi halde çok pişman olabilirsin.

Fiyat araştırması yap

Beğendiğin bir ürünü almadan önce benzer modelleri ile ilgili fiyat araştırması yapabilirsin. Satın almayı düşündüğün üründen daha uygun fiyatlı, daha kaliteli veya daha çok seveceğin modeller bulabilirsin.

Satın aldığın ürünün etiketini çıkarma ve faturasını sakla

Mağazada alelacele denediğin ürün eve geldiğinde seni hayal kırklığına uğratabilir. Daha detaylı incelediğinde de beğenmediğini ya da sana tam olmadığını fark edebilirsin. Aldığın üründen emin olmadığın sürece faturasını saklamalı ve etiketini çıkarmamalısın.

Tek başına alışveriş yap

Kendin için alışveriş yapıyorsan yalnız olmanı öneririz. Böylelikle başkalarının görüşünden etkilenerek beğenmediğin bir ürünü almak zorundankalmazsın. Sonradan pişman olmamak için her zaman kendi zevkine ve seçimlerine güvenmelisin.

Ayakkabılar kaliteli olmalı

Kıyafetler için zaman zaman ucuz ürünleri tercih edebilirsin. Ancak sağlığın için ayakkabı seçimin kaliteli olmalı. Ayaklarının nefes alabileceği, konforlu ayakkabılar, uzun bir gün sonunda rahat ve mutlu hissetmeni sağlar.

Sade modeller seç

Kaliteli ürünler alacağın zaman olabildiğince sade olmasına özen göster. Çünkü desenlerin ve rengarenk modellerin modası çabuk geçer. Sade ürünleri daha uzun yıllar kullanabilirsin.

İnternet alışverişi yaparken…

İnternet’ten alışveriş yapmayı düşünüyorsan, beğendiğin ürün başka bir fırsat sitesinde daha ucuza satılıyor olabilir. Bu nedenle ürünü almadan önce farklı sitelerde de mutlaka fiyat karşılaştırması yapmalısın.

Eski kıyafetlerini elden çıkar

Yeni sezon kıyafetler için hem bütçeni artırmak hem de gardırobunda yer açmak istemez misin? O zaman giymediğin kıyafetleri, ayakkabıları ve aksesuarları ihtiyaç sahiplerine verebilir ya da internet üzerinden satabilirsin.

Aldığın ürünleri hemen giy

Özel bir gün için almadıysan aldığın kıyafetleri giymek için bekleme. Uzun süre dolabında beklerse onu giyerken aynı heyecanı duymazsın.

İndirim bültenlerini takip et

En sevdiğin markanın ne zaman indirime gireceğini bültenlerine kayıt olarak öğrenebilirsin. Böylece mağazaya gittiğin zaman üzerine tam oturmayan bir şeyi sadece uygun fiyatlı olduğu için satın almak zorunda kalmazsın.

İki beden birden sipariş ver

Günümüzde mağazalar ve tasarımcılar internet satışlarında, iade konusunda oldukça sorunsuz hizmet sunuyorlar. Online alışverişlerinde beden konusunda tereddüt edersen iki beden birden alarak sana uygun olmayan bedeni kolaylıkla iade edebilirsin.

Alışveriş yaparken yapılan hatalar

Alışveriş sırasında bazen kendimizi kaybettiğimiz zamanlar olur. Eve geldiğimizde ihtiyacımız olmayan şeyleri de aldığımızı fark ettiğimizde yaptığımız hatanın farkına varırız. Alışveriş yaparken bazı

3924

Black Friday indirimleri

Black Friday 2017 indirimleri için geri sayım başladı. "Kara Cuma" olarak da anılan Black Friday, 24 Kasım 2017 tarihinde başlıyor.

4064