Hafta sonu evde çocuklarınla yapabileceğin etkinlikler

Hafta sonu hem çocuğunun yaratıcılığını öne çıkaracağın hem de ailece mutlu vakit geçirebileceğin harika önerilerimiz var.

  • 22PAYLAŞIM
  • 3689OKUMA

Hafta sonu evde çocuklarınla yapabileceğin etkinlikler:

Geçmişe yolculuk

Çocuğunu iPad başından kaldırıp, ona yazı yazmanın ve kitap okumanın faydalarını anlatabilirsin. Hatta geçmiş yıllarda yazı yazma aracının daktilo ile olduğunu anlatabilir ve ona bir daktilo resmi göstererek aynısını kartondan yapmasını isteyebilirsin.

Hayalini gerçekleştir

Çocuğunun büyüyünce hangi mesleği yapmak istediğini öğren. Gelecekteki mesleğini şu an yapması gerekseydi ne gibi materyaller kullanacağını sorup kendisinden bunu kartonlar, renkli kağıtlar ve boyalar kullanarak yapmasını isteyebilirsin.

El becerisini geliştir

Çocuğuna ailenin bir bütün olduğunu öğretmek çok önemli. Bu yüzden hafta sonu ona birkaç tane aile fotoğrafını gösterip, bunları asmak istediğini ancak çerçevesi olmadığını anlat ve basit malzemelerle çerçeve yapmasını öğret. Daha sonra da bunları birlikte seçtiğiniz duvarlara yerleştirebilirsiniz.

Oyuna dahil ol

Hafta sonlarının en can alıcı noktalarından biri de tüm ailenin bir arada olmasıdır. Yemek yedikten sonra hep birlikte TV izlemek yerine çocuğundan bir karakter çizmesini isteyebilirsin ve bu karakterle hep birlike kısa bir parmak tiyatrosu gerçekleştirebilirsiniz.

Pazartesi sendromunu atlatmanın 5 kolay yolu

Uzmanlara göre, pazartesi sendromu pazar gününden başlıyor.

31665

Çocuğunla birlikte oynayabileceğin ev temizlik oyunları

Ebeveynler gibi çocuklar da yaşam alanını özgürce kullanmak ister. Bu yüzden çocuklu ailelerin evleri her zaman biraz daha dağınık olur. Yerlerde oyuncaklar, kıyafetler, boya kalemleri, kitaplar…

4599

Güzel bir pazar sabahına uyanmanın 6 yolu

Güzel bir Pazar sabahına kim uyanmak istemez ki? Aslında bu o kadar da zor değil.

27745

Hafta sonu için 4 öneri

Bu hafta sonu kendine zaman ayırmanın ve uzun zamandır ertelediğin planları gerçekleştirmenin tam zamanı...

30307