Kuru şampuan nasıl uygulanır?

Kuru şampuanlar son zamanlarda kadınların en favori kurtarıcısı...

  • 174PAYLAŞIM
  • 29162OKUMA

İşte her geçen gün rağbetin giderek artığı kuru şampuan kullanımı hakkında bilmediklerimiz ya da yanlış bildiklerimiz.

Kuru şampuan nasıl uygulanır?

Kuru şampuan adı üstünde saçlarına kuruyken uygulanıyor. Tüm sprey ürünlerinde olduğu gibi, uygularken kafa derine 6 santimetre uzaktan püskürtmen gerekiyor. Aksi takdirde, saçlarında birikime yol açabilir ya da taramanı zorlaştırarak kötü bir görünüm oluşturabilir.

Beyazlıklara aldırma

Kuru şampuanı uygulandığında saçında beyazlıklar görebilirsin, panik yapmana gerek yok! Birkaç dakika içinde o beyazlıkların kendiliğinden yok olduğunu göreceksin. Eğer beyazlık konusunda çok endişelenirsen, parmaklarınla saçlarını ayırarak şampuanı dağıtabilirsin.

Uygulama teknikleri

Kuru şampuanı başının üst kısmına uygulamamalısın. Aksi halde, saçlarına düşen beyaz kalıntıları gidermek pek mümkün olmayacak ve saçlarının hacim kazanmasını engelleyecektir. Başının üst kısmındaki saçları havaya kaldırarak köklerine uygulama yapabilirsin.

Uygulama sonrası

Kuru şampuanı uyguladıktan sonra, kesinlikle saçlarına dokunmamalısın. Çünkü parmak uçlarındaki vücut yağı, saçlarının tekrar yağlanmasına yol açabilir.

Faydaları ve zararları

Kuru şampuan doğru kullanıldığında saçlarını sadece yağlı görünümden kurtarmakla kalmaz. Aynı zamanda hacim kazanmasını da sağlar. Dermatoloji uzmanlarına göre, kuru şampuanlar sıklıkla uygulanırsa saç derisinde kıl köklerinin tıkanmasına, derinin nem dengesini kaybetmesine, iltihaplı sivilcelerin oluşmasına ve kepek sorununa yol açabiliyor.

Şampuan kullanım kılavuzu

Yıllarca süren deneyim sonrası saç tipine uygun şampuanı bulduğun için tam sevinirken, bu sefer akıllara saça ne kadar şampuan sürülmesi gerektiği geliyor.

17619

Göz altı kapatıcısı uygulama teknikleri

Göz altı kapatıcısı makyaj çantamızın baş kahramanı...

8827

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır, Son dönemlerin trendi fresh bir makyajın en önemli sırrı olan

5810