Kozmetik ürünleri nasıl saklanır?

Kozmetik ürünleri biz kadınların vazgeçilmezleri... Ancak avuç dolusu paralar ödeyerek aldığımız bu ürünleri, çoğu zaman tamamen bitmeden atmak zorunda kalırız. Nedeni ise yanlış saklama yöntemleri...

  • 73PAYLAŞIM
  • 12142OKUMA

Çoğu kozmetik ürününü ya banyo dolabında saklarız ya da makyaj masasında… Ancak bazı ürünler var ki; onları sadece buzdolabında saklamak gerekiyor. Böylelikle rujunu bitene kadar kullanabilir ya da parfümünün kokusunun değişmesine engel olabilirsin.

Göz kremi

Göz kremini buzdolabında saklarsan, serinletici etkisi yanı sıra kan damarlarındaki şişlikleri de azaltır.

Parfüm

Isı ve güneş ışığı favori parfümünün kokusunun değişmesine neden olur. Parfümlerin çok uzun süre sıcakta kalırsa, içindeki kimyasallar kırılır ve kokusu tamamen değişir. Bu nedenle parfümlerini de buzdolabında saklayabilirsin.

Doğal vücut ürünleri

Doğal ürünlerin içeriklerinde koruyucu bulunmadığıdan bakteri üretimine daha yatkın olurlar. Onları buzdolabında muhafaza etmek, ömürlerini uzatacağı gibi, bakteri üretimini de engeller.

Yüz maskeleri

Göz kremi gibi yüz maskeleri de buzdolabında muhafaza edildiğinde, kılcal damarları daraltır ve kızarıklık eğilimini azaltmaya yardımcı olur. Ayrıca tahriş olan cilt üzerinde yatıştırıcı ve sakinleştirici etkisi vardır.

Eyeliner

Makyaj uzmanları özellikle uygulamadan 10 dakika önce göz kalemi ve eyelinerları buzdolabına koymayı öneriyor. Böylelikle gözünün üzerine daha düzgün çizgiler çizebilirsin.

Ruj

Formunu ve ömrünü uzatmak için rujlarını buzdolabında saklamalısın. Bu ürünleri ısıdan uzak tutarak kimyasal parçalanmayı engellemiş olursun.

Pastel’in en yeni 7 makyaj ürünü

Uygun fiyatlı ve kaliteli makyaj ürünleri sunan Pastel kozmetik, yeni ürünleriyle bizlere kaliteyi ucuza alma fırsatı sunuyor.

14798