Hindi etinin faydaları!

 Diyet yapanlar ve kilo vermeye çalışanlar için idealdir. 100 gram ızgara hindi göğüs eti, sadece 155 kalori ve 1,7 gram yağ içerir.  Mutluluk veren besinler arasında yer alır. Tryptophan maddesini içerir ve tryptophan da mutluluk hormonu olan “serotonin”e dönüşür. Barındırdığı B3 vitamini( niasin) karbonhidratları enerjiye çevirir. Niasin aynı zamanda kalp damar hastalıklarının tedavisinde etkilidir. B12 […]

  • 23PAYLAŞIM
  • 3766OKUMA

 Diyet yapanlar ve kilo vermeye çalışanlar için idealdir. 100 gram ızgara hindi göğüs eti, sadece 155 kalori ve 1,7 gram yağ içerir.

 Mutluluk veren besinler arasında yer alır. Tryptophan maddesini içerir ve tryptophan da mutluluk hormonu olan “serotonin”e dönüşür.

Barındırdığı B3 vitamini( niasin) karbonhidratları enerjiye çevirir.

Niasin aynı zamanda kalp damar hastalıklarının tedavisinde etkilidir.

B12 vitamini bakımından zengin oluşuyla kansızlığı önler ve hücre gelişimini sağlar.

İyi bir antioksidandır, yaşlanmayı geciktirir.

Kansere karşı vücudun direncini arttırır.

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

 Amerikan hindileri Avrupa’ya 1519 yılında İspanyollar tarafından getirildi. Daha sonra da sonra bütün Avrupa’da yayılıp 1541 yılında İngiltere’ye ulaştılarç fakat bu hayvanı gören İngilizlerin kafaları karıştı. 

 Bu farklı hayvanı, o zamanlar Türk topraklarına dahil olan Batı Afrika’dan Portekizli tüccarların getirdikleri Afrika hindisi ve yine Türkiye üzerinden getirilen Hint tavuğu ile karıştırdılar.