Güne güzel uyanmanın yolları

Günden güne daha genç ve fresh görünen bir cilde sahip olmak istiyorsan, güne güzel uyanmanın yollarını deneyebilirsin.

  • 32PAYLAŞIM
  • 5222OKUMA

Doğru pozisyonda uyumalısın

Güzelliğin için her daim yüzün yastığa değmeyecek şekilde sırtüstü uyumalısın. Böylelikle yastık izi kırışıklarını engelleyebilirsin. Yastığının yüksek olması da yüzündeki kan dolaşımını hızlandırarak gözaltı torbalarının oluşmasını engellemeye yardımcı olur. Yüzüstü uyumak, bir yıl içinde yaklaşık 2500 saat boyunca yüzünü ezmek demektir ve bu da cildinde derin çizgiler oluşması için yeterli nedendir.

Uykuda güzelleşmenin 8 sırrı

Düzenli uyku

Güne güzel uyanmanın yollarından biri de düzenli ve kaliteli uyku. Gece boyunca yatakta sürekli dönüyorsan sabah uyandığında ayna karşısından ışık saçmayacağını söyleyebiliriz. Uykuda salınan en önemli hormon olan melatonin, uykunun düzenleyici, cilt destekleyici, metabolizma hızlandırıcı, savunma sistemi güçlendirici, hücre yenileyici özelliklerini ortaya çıkarıyor. Bu şartların sağlanamadığı durumda, hem cildin hem de bedenin olumsuz etkileniyor.

Buz terapisi

Uykusuz bir geceden sonra, sabah uyandığında yüzündeki şişlikleri yok etmek için buz terapisini deneyebilirsin. Tek yapman gereken; küçük bir buz parçasını dairesel hareketlerle yüzünde gezdirmek. Hassas bir cilde sahipsen, bu uygulamayı cildine bir bez parçası örterek yapmalısın. Cildinde şok etkisi yaratan buz, yüzündeki yorgun görünümü de gidermeye yardımcı olacak.

Sıkılaştır

Sabah uyandığında ilk işin yüzünüzü yıkamak ve hemen sonrasında rutin cilt bakımını yapmak olmalı. Makyajdan önce cildinin canlanması su bazlı hafif bir nemlendiriciyle içten dışa doğru masaj yapabilirsin. Ayrıca bu uygulama ile cildinin zamanla sıkılaştığını fark edeceksin.

Sabah cilt bakımı nasıl olmalı?

Güne güzel uyanmanın yolları düzenli cilt bakımından geçiyor. Bakım rutinine cildi temizleme, tonikleme, serum kullanma, nemlendirme ve son olarak da cildini güneşten koruyan bir krem uygulayarak başlayabilirsin.

Gece cilt bakımı nasıl omalı?

Ge­ce cilt bakım rutininde ise aynı şekilde temizleme, tonik kullanımı, serum kullanma, nemlendirme adımlarını uygulamalı ve ek olarak haftada iki kez maske kullanabilirsin.

Su tüketimi

Sabahları aç karnına içececeğin bir iki bardak su, toksinlerin vücudundan atılmasına yardımcı olur. Böylelikle hem güne yenilenmiş olarak başlayabilir, hem de sağlıklı saçlara ve pürüzsüz bir cilde kavuşabilirsin.

Öğlen uykusunun 3 önemli faydası

Öğlen uykusu; gün içerisinde performansını artırıyor, düşünce gücünü hızlandırıyor ve vücudun tazelenmesini sağlıyor.

21886

Sıcak havada uyumanın 5 yolu

Sıcak havalarda uyumak çok mu zor? Saatlerce dönüp duruyor ama sıcaktan uyuyamıyor musun? İşte, sıcak havalarda uyumanın 5 yolu....

11620

Kadınlar için hangi tarafa yatmak daha sağlıklı?

Uykunun ne kadar önemli olduğunu ve düzenli uykunun sağlığımıza etki ettiğini biliyoruz. Peki yatış pozisyonunun da doğrudan sağlığımızı etkilediğini biliyor muydun?

14917

Kadınların beyni erkeklere göre daha çok çalışıyor

Kadınların beyni erkeklere göre daha çok çalışıyor, Profesör Jim Horne, kadınların beynini erkeklere göre daha ço

5691