6 adımda allık sürme tekniği

Allık sürme teknikleri ile yüzüne sağlıklı bir görünüm kazandırabilir, elmacık kemiklerini rahatlıkla vurgulayabilirsin.

  • 38PAYLAŞIM
  • 6234OKUMA

Allık sürme teknikleri ile yüzüne sağlıklı bir görünüm kazandırabilir, elmacık kemiklerini rahatlıkla vurgulayabilirsin.

Makyajında kusursuz bir görüntü elde etmek istiyorsan, hem allık sürme tekniklerini uygulamalı hem de doğru allık rengini seçmelisin.

Rengini bul

Yanaklarına bir çimdik at ve doğal allık rengini bul. Tabii ki ten rengin de allık seçiminde önemli bir faktör. Eğer soğuk ten grubuna sahipsen pembe ve gül kurusu tonlarını seçebilirsin. Sıcak ten grubundaysan da turuncu, kiremit ve mercan tonlarını tercih edebilirsin.

Nokta vuruşu yap

Yüzünde inceltmek istediğin noktalar için kahve ve toprak tonlarında allıklardan destek alabilirsin. Örneğin; burnunu çok geniş buluyorsan burun kenarlarına bu tonlarda allık uygulayarak ince görünmesini sağlayabilirsin.

Krem allık

Pratik olmak senin için her şeyden önemliyse tercihini krem allıktan kullanmalısın. Krem allığı elmacık kemiklerinin şekline uygun kullanıp iyice yedirmelisin. Gülümse ve gözlerinin altında oluşan en yüksek noktaya krem allığı uygula ve saç çizgine kadar yayılmasını sağla.

Fırça seçimi

Allık sürme tekniklerinin olmazsa olmazı fırça seçimi. Toz allık için her zaman tercihin orta kalınlıkta fırçalardan yana olmalı. Fırçanı allığa batır ve sonra üfle. Bu uygulama fırçanın üzerindeki fazlalıkları gidererek daha iyi sonuç almanı sağlayacak.

En doğru teknik

Allığı elmacık kemiklerinden başlayarak gözlerinin başladığı noktaya kadar yumuşak hareketlerle uygula. Böylece yanakların daha küçük görünecek bu da yüzünün daha ufak görünmesini sağlayacak. Elmacık kemiklerini ön plana çıkarmak istiyorsan, yanak çukurlarından şakaklarına doğru allığını uygulamalısın.

Yüz şekline göre

Allık sürme tekniklerinin en önemlisi de yüz şekline göre allığı uygulamak. Oval yüz tipine sahipsen, elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru allığı uygulaman yüz tipin için en ideal seçim olacak. Geniş bir yüze sahipsen, o zaman allığını V şeklinde uygulamalısın. Yani elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru olmalı. Köşeli yüzde ise elmacık kemiklerinin üzerine yuvarlak hareketlerle allık sürülmeli. Yüzün yuvarlaksa, allığı elmacık kemiklerinin altından şakaklarına doğru uygulamalı ve şakaklarının üzerine de sürmelisin.

En iyi 10 allık

Kusursuz bir makyajın olmazsa olmazı allıklar, uygulaması kolay olsa da en sık hata yapılan makyaj ürünleri arasında yer alıyor.

6605

Doğal makyajın sırları

Doğal görünüme yakın bir makyaj yapmanın detaylarında neler gizli, küçük öneriler yol göstericiniz olacak.

7000

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır

Makyajda aydınlatıcı nasıl kullanılır, Son dönemlerin trendi fresh bir makyajın en önemli sırrı olan

5810