Uykuda güzelleşmenin 8 sırrı

Uykuda güzelleşmeye ne dersin? Cildin gece gündüz demeden yenilenmeye, kırışıklarla savaşmaya ve hatta cildini koruyan kolajen ve elastin dokular oluşmaya devam ediyor.

  • 28PAYLAŞIM
  • 4550OKUMA

Uykuda güzelleşmeye ne dersin? Cildin gece gündüz demeden yenilenmeye, kırışıklarla savaşmaya ve hatta cildini koruyan kolajen ve elastin dokular oluşmaya devam ediyor.

Genç görünmek ve güzel kalmak istiyorsan, cildinin gençleşme hücrelerinin çalıştığı ve dinlendiği en verimli saatleri iyi değerlendirmelisin. Boşa harcayacak bir saatin bile yok, gece yatmadan uykuda güzelleşmek için yatırım yapmalısın.

İşte uykuda güzelleşmenin 8 sırrı:

1. Harika bir gece uykusu en iyi kozmetiklerle bile kıyaslanamaz. Bu yüzden gece uykusundan maksimum fayda sağlamalısın.

2. Gece kremi seçerken retinol, C ve E vitamini , antioksidan ürünleri tercih etmelisin. Gece yatmadan önce retinol veya glikolik asit içeren bir kremi maske halinde yüzüne uygula. Sabah kalktığında cildinin ölü derilerden arındığını ve ışıl ışıl olduğunu fark edeceksin.

3. Hassas bir cilde sahipsen cilt temizliğini salisilik asit içeren bir temizleyici ile yapmalısın. Ayrıca hyaluranik asit içeren nemlendirici kremlerden de yararlanabilirsin.

4. Tıpkı cildin gibi saçların da amino asit ve vitaminlerden maksimum faydayı gece saatlerinde sağlıyor. Parlak saçlara sahip olmak istiyorsan gece yatmadan önce saçlarına serum uygulayabilirsin.

5. Sabah kalktığında güzel gözlerle uyanmanın sırrı; göz çevrene uygulayacağın bakım ürünlerinden geçiyor. Cildin için olduğu gibi, gözlerin için de gece uyumadan önce maske uygulamalısın. Ayrıca yoğun bakım yapan gözaltı bantlarından da destek alabilirsin.

6. Vücudunun kurumaya en meyilli alanları; ellerin ve ayakların. Gece uygulayacağın bakım maskeleri ile yumuşacık el ve ayaklara sahip olabilirsin. İşte sana pratik bir öneri: Ellerine ve ayaklarına bol miktarda nemlendirici krem sür ve ardından pamuklu bir çorap ve bir çift pamuklu eldiven giy. Sabah kalktığında ne kadar yumuşak olduklarına inanamayacaksın.

7. Sabah kalktığında tırnak diplerinin manikürlü gibi görünmesi istiyorsan, yatmadan önce tırnak diplerine yoğun nemlendirici uygulamalısın.

8. Geceleri cildin gündüz saatlerinden daha çok çalışıyor. Bu nedenle, cildinde renk farklılıkları ve lekelenmeleri engellemek için, gece yatmadan önce cilt lekelerine özel ürünler kullanmalısın.

Ünlülerin genç kalma sırları

Ünlülerin genç kalma sırlarını ve güzellik yöntemlerini senin için derledik.

8225

Kleopatra’nın 6 güzellik sırrı

Güzelliği ve zekası ile kralları kendine aşık eden efsane kraliçe Kleopatra’nın doğal bakım sırları günümüzde tekrar revaçta. Güzelliği dillere destan olan Kleopatra’dan hala öğreneceğimiz çok şey var

5565

Doğal görünümlü makyajın tüyoları

Doğal görünümlü makyajın tüyoları, Makyajınızı doğru şekilde uygularsanız kusursuz bir cilde ka

4459