Yüz egzersizleri ile kalıcı güzellik

Kendi kendine yapacağın yüz egzersizleri ile cildinde diri ve sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

  • 139PAYLAŞIM
  • 23282OKUMA

Kadınlar için mevzu bahis güzellik olunca akan sular duruyor. Bu uğurda kremler, doğal yöntemler hatta ameliyat dahi deneniyor. Uzmanlar ise yüz kaslarımızı kuvvetlendirerek daha sağlıklı ve hoş bir görünüm elde edebileceğimizi söylüyor. Nasıl mı?

Yüz yogası

Boynundaki sarkmaları azaltmak için ağzını açabildiğin kadar geniş aç ve dilini dışarı çıkar. 3 saniye bekleyerek 8 kere tekrarla. Alın çizgileri için de kaşlarını kaldır ve 5 saniye bekle. Daha sonra kaşlarını yine kaldır, ancak bu sefer gözlerini olabildiğince aç ve 5 saniye bekle. Her gün 8 kez tekrarlayabilirsin.

Terle

Terlemek, gözeneklerinin açılmasına yardım ederek cildi temizler. Yüzme, koşu, tenis, yürüyüş gibi kalp ritmini aynı hızda tutacak ve terlemeni sağlayacak egzersizleri tercih edebilirsin.

Gülümse

Araştırmalar, gülümsemenin bağışıklık sistemini güçlendirdiğini ve stresi azalttığını belirtiyor. Kötü bir ruh halinde olsan bile, yüzünden gülümsemeyi eksik etmemelisin.

Amuda kalk

Bu hareket oksijen bakımından zengin kanın yüzüne pompalanmasını sağlar. Kan akışının hızlanması, kırışıklıkların azalmasına yardımcı olduğu gibi yüz kaslarını da sıkılaştırır. Eğer amuda kalkamıyorsan, koltuğa ya da yatağa yatarak kafanı aşağıya doğru sarkıtabilirsin.

Yüz jimnastiği ile gençleşin

Evde rahatça uygulayabileceğin yüz jimnastiği ile kırışıklarla mücadele edebilirsin.

27857