Göz seğirmesinin nedenleri

Çoğu insanın yaşadığı bir durum olan göz seğirmesi, göz kaslarının istem dışı kasılması sonucu oluşuyor. Göz seğirmesinin nedenlerinin başında ise yorgunluk, stres ve vitamin eksikliği geliyor.

  • 121PAYLAŞIM
  • 20304OKUMA

Göz seğirmesinin nedenleri:

Stres

Stresli bir işin ya da stresli bir hayatın varsa, o zaman vücudunun büyük bir bölümü gibi göz kaslarında stresten etkileniyor. Bu durumda kendini olabildiğince sakinleştirmeli ve stresten uzak durmalısın.

Kafein ve alkol kullanımı

Kafein ve alkol sinir sistemine zarar verdiği için, aşırı kahve ve alkol tüketen insanlarda göz seğirmesine daha sık rastlanıyor. Sık sık göz seğirmesi sorunu yaşıyorsan kafein ve alkol tüketimini sınırlamalısın.

Vitamin eksikliği

Göz seğirmesine neden olan en önemli nedenlerden bir tanesi de magnezyum eksikliği. Aynı zamanda D vitamin eksikliği ve B12 vitamin eksikliği de göz seğirmesinde son derece etkili rol oynuyor.

Göz kuruluğu

Göz kuruluğu beraberinde göz seğirmesini de getiriyor. Uzun süre bilgisayara bakmak, uzun süre kitap okumak, lens takmak gibi nedenler göz kuruluğu ve göz seğirmesinin nedenleri arasında yer alıyor.

Göz sağlığını korumanın 4 yolu

Göz sağlığını korumanın en kolay yolu, sağlıklı beslenmekten geçiyor. Araştırmalar,sağlıklı beslenmenin gözleri birçok hastalığa karşı koruduğunu ve bazı hastalıkların ilerlemesini yavaşlattığını beli

39011

Çalışırken göz sağlığını korumanın 4 yolu

Ofis ortamında çalışıyorsan ve tüm gün bilgisayar karşısındaysan, göz sağlığına daha çok özen göstermen gerekiyor. Daha sağlıklı gözlere sahip olmak için çalışırken bu uyarıları dikkate almalısın.

20108