Traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları

Traş sonrası kızarıklık ve iltihaplanma sorunu yaşıyorsan bu önerilerimiz tam sana göre… İşte, traş sonrası kızarıklığı önlemenin yolları...

  • 21PAYLAŞIM
  • 3413OKUMA

Çilek püresi

Traş uygulamasından sonra cildinde küçük kırmızı noktalara rastlarsan birkaç gram çilek ile kendine muhteşem bir solüsyon hazırlayabilirsin. Cildinde sorun olan bölgeye çilek püresini sürüp 15-20 dakika beklet ve daha sonra su ile durula. Bu uygulama kızarıklık ve iltihapla mücadelenin en etkili yöntemlerinden.

Buz torbası

Buz torbası yöntemi oldukça uzun zamandır kadınların yaygın olarak kullandığı bir taktik. Bir el havlusu ya da poşetin içerisine doldurduğun buz parçalarını cildine hafifçe uygulayabilirsin.

Bebek pudrası

Bebek pudrasını traşlamayı düşündüğün alana uygula ve 10 dakika kadar beklet. Bu yöntemle henüz uzamamış tüylerinden bile etkili bir şekilde kurtulabilir ve cildinde kızarıklık oluşmasını önleyebilirsin.

Salatalık

Bir salatalığı yuvarlak şekilde dilimle ve yarım saat buzdolabında beklet. Soğuk salatalık halkalarını 10 dakika boyunca cildine masaj yaparak uygulayabilirsin. Salatalığın nemlendirici ve yatıştırıcı etkisi ise jiletin yarattığı tahriş edici etkiyi en aza indirmeye yardımcı olur.

Şeker peelingi

İki yemek kaşığı toz esmer şeker ile 4 yemek kaşığı hindistan cevizi yağı ve 1 yemek kaşığı hindistan cevizi püresini karıştırarak peeling hazırla. Duşa girmeden birkaç dakika önce cildine uygula ve duşta ılık su ile durula. Bu peelingi ağda, jilet ve tüy dökücü gibi epilasyon uygulamalarından sonra dilediğin gibi uygulayabilirsin.

Cilde iyi gelen çiçekler

Çiçeklerin cilt sağlığına iyi geldiğini biliyor muydun? Cilt bakım rutininde çiçeklerin gücünden yararlanarak lekesiz ve pürüzsüz bir cilde sahip olabilirsin. İşte günlük bakım ritüeline mutlaka eklem

16044

Yağlı ciltler için 11 doğal bakım önerisi

Yağlı cilt, gün içerisinde cildindeki yoğun parlaklık nedeniyle keyfini kaçırıyor olabilir. Fresh bir cilde sahip olmak istiyorsan yağlı ciltler için bakım önerilerini deneyebilirsin.

8187

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü

Evde yapabileceğin 5 güzellik ürünü ile günlük bakımında kimyasal kullanımını azaltabilirsin.

31931

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9902