Yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri

Sonsuza dek genç kalmamız tabii ki mümkün değil. Ancak yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri ile olduğundan daha genç görünebilirsin.

  • 39PAYLAŞIM
  • 6409OKUMA

Sonsuza dek genç kalmamız tabii ki mümkün değil. Ancak yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri ile olduğundan daha genç görünebilirsin.

Sağlıklı beslenme

Öncelikle makyajı kamuflaj olarak görmeyi bir kenara bırakmalı ve cildini içeriden beslemeyi alışkanlık haline getirmelisin. Genç kalmak istiyorsan şekeri hayatından tamamen çıkarmalı, cildinin en yakın dostu olan, içeriğinde bol C vitamini bulunan besinlerden faydalanmalısın.

Cilt bakımı

Yaşına göre genç görünümlü bir cilde sahip olmanın yolu, düzenli cilt bakımından geçiyor. Cilt bakımına bir uzman kontrolünde en geç 20’li yaşlarda başlaman gerekir. Ayda bir kere profesyonel cilt bakımı yaptırarak, cildinizin tazelenmesini sağlayabilirsin.

Makyaj temizleme

Yaşlanma karşıtı cilt bakım önerilerinin en önemlisi de uygun jel ve temizleyicilerle cildini temizlemek. Özellikle makyajını temizlemeden uyduğun her gece cildinin yağ dengesiyle oynadığını unutmamalısın.

Gece bakım kremi

Yaşlanma karşıtı cilt bakım önerileri arasında gece kremleri de önemli bir yere sahip. Cildinde gece boyunca kalan kremler, vücudun dinlenirken cildinde kuruluk ve bozukluğu onarmaya yardımcı olur. Böylece cildin üzerinde uzun süre kalan krem tabakası, nem kaybını önler ve suyun alttaki tabakalara geçişini sağlar.

Nemlendirici kullanımı

Nemlendirici hem cildini korur ve hem de gün boyu bakım yapar. Günlük bakım rutininde nemlendirici kullanmaya özen göstermelisin. Yağlı bir cildin varsa hafif, kuru bir cildin varsa günde bir kaç kez yoğun nemlendirici uygulamalısın.

Düzenli uyku

Düzenli ve kaliteli bir uyku sadece güzelliğin için değil, vücut sağlığın için de çok önemli. Uykusuzluk birçok hastalığı beraberinde getirdiği gibi kortizol eksikliği de oluşturur. Bu durumda erken yaşlanmaya yol açar. Yaşlanma karşıtı cilt bakım önerilerine uykunu düzene sokarak başlayabilirsin.

Sigara ve alkol kullanımı

Araştırmalara göre sigara ve alkol içenler içmeyenlere göre daha yaşlı görünüyor. Sigara, oksijenin vücutta gezmesine engel oluyor, gözenekleri kapatıyor ve cildin kırışmasına neden oluyor. Aynı şekilde alkol de vücutta iltihaplanmayı artırdığı gibi, toksik etki yaratıyor. Bu nedenle sigara ve alkolden olabildiğince uzak durmalısın.

Sağlıklı saçlar için anti aging rehberi

Cildin gibi saçlarının da yaş aldığını biliyor musun? 30'lu yaşlarda saç telleri incelmeye başlıyor, elastikiyetini yavaş yavaş kaybediyor, kolay kırılıyor ve daha çok dökülüyor. Daha güçlü saçlara sa

5306

Geç yaşlanmanın yolları

Sonsuza kadar genç kalmak imkansız olsa da yaşlanmayı mümkün olduğunca geciktirmek elinde... Yaşamında yapacağın birkaç değişiklikle hem sağlığını koruyabilir hem de geç yaşlanabilirsin.

5649

Güneş sonrası 5 bakım önerisi

Haziran ayının gelmesiyle birlikte tatil sezonu da açıldı. Tatil kaçamaklarına başlamadan önce güneş sonrası bakım önerilerine göz atabilirsin. Böylelikle güneşin cildine vereceği zararları azaltabili

29505

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri

Yaşlanma karşıtı doğal maske tarifleri ile hem daha genç görünebilir hemde kırışıklarını ortadan kaldırabilirsin.

40996