Pratik saç uzatma yöntemleri

Her kadın uzun ve sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Saç uzatma yöntemleri ile sen de hayalindeki uzun saçlara sahip olabilirsin.

  • 32PAYLAŞIM
  • 5296OKUMA

Uzun saçlara sahip olmak için, öncelikle sağlıklı saç tellerine ve saç köklerine sahip olman gerekiyor.

Saçlarda şok etkisi

Duş alırken saçlarına olabildiğince nazik davranmalı ve sürekli suyun sıcaklığını değiştirmelisin. Ilık su sonrası uygulayacağın soğuk su, saçlarında şok etkisi yaratarak ölü hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur.

Masaj yap

Saçlarını yıkarken parmak uçlarınla saç derine masaj yapmak da saç uzatma yöntemleri arasında yer alıyor. Bu uygulama hem saç köklerini uyarır, hem de saçlarının daha sağlıklı ve çabuk uzamasını sağlar.

Sağlıklı beslen

İçten gelen güzelliğin saçlarına da olumlu etkileri mevcut. Bu nedenle balık, fındık gibi besinler tüketerek saçların için yararlı yağ asitlerinden faydalanabilirsin.

Kırıkları aldır

Saç uzatma yöntemleri arasında en önemli adım ise belli aralıklarla saç uçlarını kestirmek. Çünkü kırık saçlar hem çok geç uzar, hem de saçın sağlıklı uzamasına izin vermez.

Kuru havaya dikkat

Aşırı sıcak ve kuru havası olan ortamlardan olabildiğince uzak durmalısın. Çünkü kuru hava saç derisinin ve saçının kurumasına neden olur.

Maske uygula

Evde kolayca hazırlayabileceğin saç bakım maskeleri, kafa derindeki kan akışını hızlandırarak saçlarının uzamasına yardımcı olur. Bir yumurta sarısı, 1 çorba kaşığı bal ve 2 çorba kaşığı Hint yağını karıştır. Daha sonra bu karışımı kafa derine masaj yaparak uygula. En az 3 saat beklettikten sonra saçlarını yıkayabilirsin.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

28231

Uzun saçlar için 8 kolay saç modeli

Dişiliğin simgelerinden biri olan uzun saç, değişen ve güncellenen saç trendleri arasında her daim yerini koruyor.

21511

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100349

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40863