Uzun ve Sağlıklı Bir Yaşamın Altın Kuralları

 Stres yapmayın  Hayatımızda inişler çıkışlar tabii ki olacak ve kimi zaman kendimizi çaresiz de hissedeceğiz. Böyle anlarda derin bir nefes alın ve stres yapmayın. Yıkmadığınız çamaşırlar, işteki yoğun gün için kendinizi üzmeyin. Stres yaşamak sadece size yüktür, stres yapsanız da yapmasanız da o günü yaşayacaksınız ve stresli olmak bunu kolaylaştırmayacaktır. Üstelik stres, ömrü kısaltır. Hayallerinizin […]

  • 18PAYLAŞIM
  • 2919OKUMA

 Stres yapmayın

 Hayatımızda inişler çıkışlar tabii ki olacak ve kimi zaman kendimizi çaresiz de hissedeceğiz. Böyle anlarda derin bir nefes alın ve stres yapmayın. Yıkmadığınız çamaşırlar, işteki yoğun gün için kendinizi üzmeyin. Stres yaşamak sadece size yüktür, stres yapsanız da yapmasanız da o günü yaşayacaksınız ve stresli olmak bunu kolaylaştırmayacaktır. Üstelik stres, ömrü kısaltır.

Hayallerinizin peşinden gidin
 Doktor, avukat ya da mühendis olmak istiyor olabilirsiniz. Başka bir şehirde yaşamak, ayrı eve çıkmak ya da köpek beslemek isteyebilirsiniz. Bunları gerçekleştirin. Dilemeyi bırakın ve harekete geçin!

Gülümseyin
 Pozitif olun ve gülümseyin. Gülümsemek, kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlar. Kendinizi mutsuz hissetseniz bile gülümsemeye çalışın. Bu, beyninizi kandıracak ve serotonin salgılanarak kendinizi gerçekten daha iyi hissetmenize neden olacaktır.

Doğru olanı yapın
 İhtiyacı olana yardım edin, mutsuz arkadaşınızı arayın ve ona moral verin, sevdiklerinizle, ailenizle vakit geçirin. Doğru seçimler yapın ve mutlu ve uzun bir hayat için adım atın.

Rahatlayın
Özellikle büyük şehirde yaşıyorsanız zaten çok yoğun ve stresli bir hayatınız vardır. Oturun ve biraz rahatlayın. Kendinize dinlenmek için izin verin.

Sağlıklı beslenin
Sebze, meyve ve tam tahıllar tüketerek sağlığınızı ve moralinizi dengede tutun. Mümkün olduğunca organik beslenin.

Spor için zaman ayırın
 Spor, kansere yakalanma riskini azaltmanın yanı sıra diyabet, Alzheimer ve MS gibi hastalıklara yakalanma riskinizi de düşürür. Üstelik zihninizi açar ve hastalıklara yakalanmanızı engeller. Sağlıklı bir yaşam için egzersiz şarttır.

Unutmayın, hayat çok güzel. Yarın yeni bir gün bunun keyfini çıkarın!