Sağlıklı yaşam için soyunun!

Dünyanın en iyi kanser uzmanlarından, Neil Young, Lance Armstrong ve ve Dennis Hopper gibi ünlülerin tedavilerini üstlenen Dr. David Agus, uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırlarını açıkladı.  Agus’a göre hayatımızda küçük değişiklikler yaparak yaşam kalitemizde büyük farklar yaratabiliriz. İşte Dr. Agus’un aralarında oldukça şaşırtıcı önerilerin de bulunduğu sağlıklı yaşam sırları… Vücudunuzdaki stresi azaltmanın en iyi […]

  • 21PAYLAŞIM
  • 3525OKUMA

Dünyanın en iyi kanser uzmanlarından, Neil Young, Lance Armstrong ve ve Dennis Hopper gibi ünlülerin tedavilerini üstlenen Dr. David Agus, uzun ve sağlıklı bir yaşamın sırlarını açıkladı. 

Agus’a göre hayatımızda küçük değişiklikler yaparak yaşam kalitemizde büyük farklar yaratabiliriz.

İşte Dr. Agus’un aralarında oldukça şaşırtıcı önerilerin de bulunduğu sağlıklı yaşam sırları…

Vücudunuzdaki stresi azaltmanın en iyi yollarından biri, yılın 365 gününe bir beslenme alışkanlığı rutini oluşturmak. 

Eğer vücudunuz akşam üstü sizden bir öğle yemeği bekler hale gelirse, kortizol dediğimiz stres hormonunu salgılamaya başlar, vücudunuz yağ ve enerji depolar. 

Vücudunuz yiyeceğe ihtiyaç duyduğu halde aç kalırsa, sizin tüm eforunuzu sabote eder ve ideal kiloya ulaşmanızı engeller.

Kafeini hastalıklarla ilişkilendirmeye çalışan araştırmalar arka arkaya yapılsa da, sonuçlar hep aksini gösteriyor. 

Sabahları güne kahveyla başlamak sağlığımız için son derece faydalı.

Kafein yanlızca uyanmanıza yardımcı olmuyor, dozunda tükettiğinizde daha uzun yaşamanızı da sağlıyor.

Sürekli oturmakla obezite, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklarlar arasında bir bağ olduğunu unutmayın. Hareketli olmaya özen gösterin. 

Gün içerisinde ölüçü şekilde esneme hareketleri yapın. Bu hareketler vücudun dengesini sağlamaya da yardımcı olur.

Duruşunuza mutlaka dikkat edin. Baş ağrısı, nefes darlığı, kas ağrıları gibi rahatsızlıkların nedeni duruş bozukluğu olabilir.Doğru duruş, boyun ve sırt problemlerinden sizi kurtaracağı gibi daha fit görünmenizi de sağlar.

Her gün aspirin alma sağlığa faydalı. Yapılan araştırmalar aspirinin kardiyovasküler hastalık riskini azalttığı gibi, iltihaplarla savaşan bir etkisi olduğunu da kanıtlıyor.

Soyunun ve aynanın karşısına geçin. Önden ve arkadan vücudunuzu iyice inceleyin. Vücudunuz hastalıkların habercisi olabilir, buna saçlarınız ve tırnaklarınızdaki değişiklikler de dahil. 

Özellikle kanser belirtileri vücudu inceleyerek ortaya çıkabilir. Vücudunuzda fark edeceğiniz şekilsiz bir ben, cildinizdeki kızarıklık, leke ya da kuruluk bir iç hastalığın habercisi olabilir.

Somon balığı, sardalya, ton balığı, alabalık ve orkinos gibi soğuk sularda yaşayan balıklar yüksek proteinli ve yararlı yağlar açısından zengindir. Haftada üç kez tüketmeye özen gösterin.

Uyku düzeninize mutlaka dikkat edin. Beynimiz geceleri gün içerisinde olduğundan daha aktiftir. Bu nedenle, yetersiz uyku gün içerisindeki performansınızı mutlaka etkiler. 

Aynı zamanda uyku, vücudun enfeksiyonlarla savaşmasında, beslenme düzenimizde ve stres üzerinde etkilidir.

Gülümsemek ruh halinizi güçlendirir. Aynı zamanda, ağrı kesici, mutluluk salgılayan hormonlarında ortaya çıkmasını sağlar ve zararlı stres seviyesini düşürür.

Fiziksel ve duygusal ihtiyaçlarınızı karşılamak, başkalarıyla ilişki kurup sosyalleşmek için mutlaka hobiler edinin. Sosyal hayat hem beden hem de ruh sağlığınız için önemlidir.

 

Çok çalışmanın hayatına 5 olumsuz etkisi

Çok çalışmak, gece evden çalışmak, haftanın birkaç günü mesaiye kalmak, hatta hafta sonu bile çalışmak şirketler için onur madalyası gibi sunulsa da, sağlığımıza ve mutluluğumuza olumsuz etki ediyor.

3269

Plansız yaşamanın faydaları

Plansız yaşamayı seviyor, fakat eleştirilere mi maruz kalıyorsun? Plansız yaşamanın faydalarını öğrenince, bu eleştirilerin ne kadar yersiz olduğunu anlayacaksın.

3511

Arkadaşların sağlığa 5 önemli faydası

Arkadaşlarımız, yaşamın her anını paylaştığımız kişilerdir. Onların hayatımızdaki önemi elbette çok büyük. Mesela onlar olmasa ne takip ettiğimiz moda trendlerinin anlamı kalır ne de aldığımız pahalı

3605

Her sabah 5 dakika selülitlerinizi fırçalayın

Her sabah 5 dakika selülitlerinizi fırçalayın, Selülitlerinizden kurtulup harika bir görünüme kavuşabilmek i

4683