Tırnak şekline göre oje seçimi

Kare, oval, uzun, yuvarlak, badem derken manikür modası yerinde durmuyor, sürekli yenileniyor.

  • 228PAYLAŞIM
  • 38231OKUMA

Tırnaklar bu kadar ön plandayken, tırnak şekline göre oje seçimi de hayati önem taşıyor.

Yuvarlak

Nude ve pastel tonlar tırnaklarının şekline uygun renklerdir. Yine de ara sıra değişiklik yapmak istersen koyu renk ojeler de kullanabilirsin. Koyu renk ojeleri uygularken, tırnağının her iki kenarından çok az kısmı boş bırakırsan tırnakların daha ince görünür.

Uzun ve ince

Uzun ve ince yapıdaki tırnaklar, tek başına bile şık bir görünüme sahip olsa da, kırmızı ve bordo rengi ojeler ile muhteşem bir görünüm oluşturur. Renk tonundan birkaç ton açık renkte pembe ve nude tonları da tırnak şeklinle mükemmel uyum sağlar.

Geniş

Hem uzun hem geniş tırnaklar her renk oje ile muhteşem görünür. Nude tonlar, koyu tonlar, parıltılı ve mat tonların hepsi bu tırnak yapısına uygundur.

Kare

Nude ve metalik tonlar, tırnaklarının şeklini hem yumuşatır hem de daha uzun gösterir. Tırnaklarını olduğundan daha geniş gösteren mavi ve siyah tonlardan uzak durmalısın.

Badem

En gözde tırnak modeli olan badem, kısa ve tombul parmakları bile daha uzun gösteriyor. Badem tırnaklarına geometrik şekillerle simli ojeleri deneyebilirsin.

Yılbaşı ojeleri

Yılbaşı gecesinin en önemli detaylarından biri de oje seçimi. O gece kusursuz görünmek istiyorsan, yılbaşı oje modellerinden faydalanabilirsin.

4267