Yazın makyajın akmaması için 5 öneri

Yazın makyajının akıp akmadığını düşünüp endişelenmek istemiyorsan, işte sana yaz makyajının akmasına engel olacak tüyolar…

  • 106PAYLAŞIM
  • 17742OKUMA

Renkli nemlendiriciler

Makyaj yaparken fondöten sürmeden önce nemlendirici sürülmesi tavsiye edilir. Ancak fondötenin altına nemlendirici sürmek fondöteninin akmasına sebep olur. Bu nedenle yaz aylarında renkli nemlendiricileri tercih edebilirsin.

Hem nemlendirici hem makyaj bazı

Renkli nemlendiricini makyaj bazı olarak da kullanabilirsin. Hem cildinin rengini eşitler hem de güneşlenirken yüzünde oluşan farklı tonları sorun olmaktan çıkarır. Sarışın ve açık renkliler; light/medium, kumral ve esmer tenliler; medium/dark çeşitlerini tercih edebilirler.

Krem far

Yazın makyajının akmaması için kullanılacağın far ise kremsi yapıda olmalı. Bronzlaşmış olan cildine çok yoğun renkler kullanmak yerine, pırıltısı yoğun tek bir renk uygulamak bakışlarına derinlik kazandırır.

Sadece far

Pırıltılı farlar yeterince gösterişli olduğu için kalem ve eyeliner kullanmaktan kaçınmalısın. Çerçeve isteyen bir göze sahipsen, suya dayanıklı eyeliner veya göz kalemleri en iyi sonucu verir.

Allık seçimi

Yazın çok yoğun allık kullanımından kaçınmalısın. Yine pırıltılı bir bronz allık kullanarak makyajında bütünlük sağlayabilirsin. Son olarak ise dudaklarına hafif bir parlatıcı ile makyajını tamamlayabilirsin.

Yaz makyajı için 3 altın öneri

Yaz makyajı sade ve hafif olmalı; ancak seni yataktan çıkmış görüntüsünden de kurtarmalı.

31514

Plaj çantasında olması gereken 6 şey

Yaz tatilinin tadını doyasıya çıkarmak istiyorsan plaj çantasında mükemmel bir hazırlık yapmalısın.

32263

Yaz aylarında serinleten 4 sağlıklı yiyecek

“Esmiyor!” dediğini duyar gibiyiz; evet esmiyor fakat ferahlamak için başka yollar da var. Bugünlerde serinlik veren yiyeceklerden faydalanmanın tam zamanı.

23828

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

30202