Mutlu olmanın 5 sırrı

Mutlu olmanın yolu, bazen hayatındaki yapacağın küçük değişikliklerden geçiyordur.

  • 150PAYLAŞIM
  • 25193OKUMA

Hayatta sürekli mutluluğu arıyorsan, bu ipuçlarına göz atabilirsin.

Sürekli mesaiye kalma

Mesai ücreti tatlı gelse de sürekli mesaiye kalmak, ruh ve beden sağlığın için olumsuz etki oluşturuyor. Onun yerine harcamalarını biraz kısarak dinlenmeyi tercih edebilirsin.

Tatil planı yap

İşin sürekli başından aşkın olsa da mutlaka tatil yapmalısın. Araştırmalar, haftalar öncesinden tatil planı yapan insanların maddi durumu, başarısı, sağlığı ve ilişkilerine dair daha olumlu hisler beslediğini söylüyor. Bizden söylemesi…

Gülmek için zaman ayır

Yolda araç trafiği, işte e-posta trafiği… Fenalık mı geçiriyorsun? Kendini strese sokmak yerine hemen komik bir video aç ve anın tadını çıkar.

Sevdiğin işi yap

Uzmanlar, sevdiği işi yaparak para kazanan insanların gerçekten mutlu olduğunu belirtiyor. Elbette insan sevdiği işi yaparken zamanın nasıl geçtiğini anlamaz ve olumsuz herşeyi unutur. Eğer sevdiğin bir işin yoksa, ilgin olan bir alanda (sanat, spor gibi) birşeyler üreterek de mutlu olabilirsin.

Yalnızlaşma

Ailene, arkadaşlarına mümkün olduğunca zaman ayırmalısın. Sevdiklerinle yapacağın güzel bir sohbet mutlu olmana yetecektir.

Mutlu kadınların 4 sırrı

Mutluluğun kaynağı herkes için oldukça tartışmalı bir konu. Ancak, mutlu kadınların sırları ile etrafına enerji ve neşe saçan biri olmak hiç de zor değil.

12863