5 adımda krem far kullanımı

Gözlerini ön plana çıkarmanın en kolay yolu doğru far kullanımıdır. Toz farlara göre krem far kullanımını zahmetli buluyorsan, bu yazıdan sonra fikrin değişecek.

  • 72PAYLAŞIM
  • 12019OKUMA

Krem farlar çok amaçlı makyaj ürünleridir. Far özelliğinin dışında krem farını baz, aydınlatıcı ya da eyeliner olarak kullanabilirsin.

Krem far nasıl uygulanır?

Krem yapıdaki farları parmak uçlarınla uygulayabilirsin. Daha sonra farın oluşturduğu çizgileri dağıtmak için yumuşak uçlu bir göz fırçası kullanabilirsin.

Far bazı kullan

Yoğun bir göz makyajı yapacaksan ve kalıcı olmasını istiyorsan, krem farını sürmeden önceden göz kapaklarına far bazı uygulayabilirsin. Böylelikle farının gün boyu yeni uygulanmış gibi görünmesini sağlayabilirsin.

Eşit oranda dağılmasını sağla

Krem far kullanımında en önemli nokta, farın göz kapağına eşit olarak dağılması. Farının nereden başlayıp, nerede bittiği asla belli olmamalı.

Göz rengini dikkate al

Krem far seçerken göz rengini dikkate almalısın. Yeşil gözlere sahipsen; mor ve bordo tonlarını, mavi gözler kahve tonları ve kahve gözlüler ise her far tonunu deneyebilirler.

Bakışlarına derinlik kazandır

Krem far uygulamasının ardından buğulu bir görünüm elde etmek için, benzer tonlarda mat bir far yardımıyla göz kapağının katlanma bölgesinin üzerinden geç ve farı dağıtmayı unutma.

Çok amaçlı kullan

Krem farını eyeliner olarak kullanırken açılı bir far fırçasından yardım alabilirsin. Eğer baz olarak kullanacaksan pudranla aynı tonlarda olmasına dikkat etmelisin. Aksi halde baz olarak uyguladığında yüzünde renk farklılıkları oluşabilir.

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2019 yılının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

18648

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

38854

Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

18750

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

35949