Spordan sonra içilecek içecekler

Spor içeceği Şeker açısından zengin olan spor içecekleri kesinlikle yoğun bir spor aktivitesinden sonra tüketilmelidir aksi takdirde faydadan çok zarar verirler. Yoğun bir spordan sonra ise, elektrolitlerinizi geri kazanmanızı sağlayacakları için, faydalıdırlar.  Protein içeceği Spordan sonra vücudunuz, zarar görmüş doku ve kasları onarmak için protein ve karbonhidratlara ihtiyaç duyar. Bu nedenle protein içeceklerini spordan sonra […]

  • 22PAYLAŞIM
  • 3672OKUMA

Spor içeceği
Şeker açısından zengin olan spor içecekleri kesinlikle yoğun bir spor aktivitesinden sonra tüketilmelidir aksi takdirde faydadan çok zarar verirler. Yoğun bir spordan sonra ise, elektrolitlerinizi geri kazanmanızı sağlayacakları için, faydalıdırlar. 
Protein içeceği
Spordan sonra vücudunuz, zarar görmüş doku ve kasları onarmak için protein ve karbonhidratlara ihtiyaç duyar. Bu nedenle protein içeceklerini spordan sonra tüketmek vücudunuz için faydalıdır.
Alkolsüz bira
Alkolsüz bira, spordan sonra ihtiyacınız olan oranda protein ve karbonhidratları içerir ve inanması zor fakat alkolsüz bira vücudunuzu sudan çok daha hızlı bir şekilde nemlendirir. Üstelik içindeki antioksidanlar kas yangısını rahatlatır.
%1 Çikolatalı süt
Çikolatalı süt kaslarınızı sudan çok daha çabuk bir şekilde yeniler. İçindeki şeker ise vücudunuzun sütün içindeki proteini çok daha hızlı bir şekilde almanızı sağlar.
Meyve ve sebze smoothie
Evde kendinize hazırlayacağınız smoothieler, özellikle de doğru meyveleri kullandığınızda, mükemmel spor sonrası içeceklere dönüşürler. Çünkü düşük oranda sodyuma, kolesterole ve kaloriye sahiptirler ve protein, antioksidan, vitamin ve mineral açısından da zengindirler.
Vişne suyu
Spordan sonra vücudunuz ağrıyorsa vişne suyunu deneyin. İçindeki antioksidanlar kaslardaki iltihaplanma ve şişmeleri indirirken, kas onarımını da hızlandırır. Fakat kalori ve şeker açısından zengin olduğunu da aklınızdan çıkartmayıp çok tüketmemekte fayda var.
Su
Spordan sonra içilmesi gereken içeceklerin en önemlisi tabii ki sudur. Kalorisi düşük, sodyum ve şeker oranı düşük ve son derece doğal, güvenli ve sağlıklıdır.
 

Sağlıklı günler dileriz!