Sağlıklı saçlar için anti aging rehberi

Cildin gibi saçlarının da yaş aldığını biliyor musun? 30'lu yaşlarda saç telleri incelmeye başlıyor, elastikiyetini yavaş yavaş kaybediyor, kolay kırılıyor ve daha çok dökülüyor. Daha güçlü saçlara sahip olmak için bu adımları uygulayabilirsin.

  • 32PAYLAŞIM
  • 5264OKUMA

Saç köklerini uyar

Saç derine banyodan önce peeling uygulayarak saç köklerini toksinlerden arındırabilirsin. Ayrıca bu uygulama kan dolaşımını harekete geçirerek sonrasında kullanacağın bakım ürünlerinin saç derine daha iyi nüfuz etmesini sağlar.

Yaşlanma karşıtı şampuan kullan

Saç tellerinde incelme, cansızlık varsa günlük şampuanını anti-aging etkili şampuan tercih edebilirsin. Böylelikle saç tellerinin güçlenmesini sağlamış olursun.

Onarıcı saç kremini ihmal etme

Saç tellerini onararak nemlendiren bakım kremleriyle saçlarının dayanıklılığını artırabilirsin. Bu uygulama ile saçların dökülmeden uzamasını sağlayabilirsin.

Saç maskesi uygula

İncelmiş saç tellerini iyileştirmek ve dış etkenlere karşı korumak için her bir saç telini onararak elastikiyet sağlayan, saça parlaklığını yeniden kazandıran maskelerden yardım alabilirsin.

Saç serumu ile yeni saç oluşumunu artır

Serum kullanımı saç kökünü güçlendirerek daha dayanıklı hale getiriyor ve saç derini uyararak yeni saç oluşumunu tetikliyor.

Gıda takviyesi ile saçlarını besle

Saçlarındaki problemlerin vitamin ve mineral eksikliğinden kaynaklanıyor olabileceğini düşünüyorsan, doktoruna danışarak sağlıklı saçlar için gerekli olan vitamin ve mineralleri bulunduran gıda takviyelerinden destek alabilirsin.

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

26814

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

100307

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

40821

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

31780