Doğal görünümlü dudak makyajı

Doğal görümlü dudaklar günden günden popülerliğini arttırıyor. Yok gibi görünen dudak makyajını sen de 5 adımda uygulayabilirsin.

  • 28PAYLAŞIM
  • 4634OKUMA

1. Adım:

Doğal görümlü dudak makyajının temelinde pürüzsüz dudaklar var. Bu yüzden dudak makyajına başlamadan önce dudaklarına peeling uygulayarak ölü deriden arındırmalı ve nemlendirmelisin.

2. Adım:

Doğal görünümlü dudak makyajı için dudak rengine en yakın tondaki ruju seçmelisin. Dudak renginden bir veya iki ton bir ruj seçebilirsin.

3. Adım:

Ruj seçimi yaparken cilt tonunu mutlaka dikkate almalısın. Açık tenliysen, pembe veya fuşya alt tonlu, nude renkleri seçebilirsin. Buğday ten rengine sahipsen de nude ruj seçimini şeftali tonlarından yapmalısın. Esmer tenliler ise çikolata alt tonlu nude rujlara şans verebilirler.

4. Adım:

Rujunu uygulama kısmı en önemlisi. Normalde rujunu dudaklarının etrafına bir hat çekerek ve içini doldurarak işe başlıyor olabilirsin. Ancak doğal görünümlü dudak makyajı için, ruju dudaklarının tam ortasına uygulayarak başlamalı ve dışa doğru devam etmelisin.

5. Adım:

Dudak kenarlarına ulaşmadan önce de dudak çizginin hemen altına uyumlu tonda bir dudak kalemi uygula ve sonra bunu pamuklu bir çubukla hafifçe dağıt. Son olarak dudaklarına çok hafif bir kat toz pudra uygulayabilir ve yumuşak bir fırçayla hafifçe fırçalayarak sonucun gerçekten harmanlanmış görünmesini sağlayabilirsin.

5 adımda gölgeli dudak makyajı

Son zamanlarda podyumları sallayan gölgeli dudak makyajını denemeye ne dersin? Sen de farklı görünmek ve dudaklarını odak noktası yapmak için gölgeli dudak makyajını deneyebilirsin.

4368

Doğal görünümlü makyajın tüyoları

Doğal görünümlü makyajın tüyoları, Makyajınızı doğru şekilde uygularsanız kusursuz bir cilde ka

4417