Kalın kaşlar için doğal maske tarifleri

Doğal maske tarifleri ile gür ve dolgun kaşlara sahip olabilirsin.

  • 68PAYLAŞIM
  • 11358OKUMA

Doğal ve kalın kaşlar bakışlarını daha çarpıcı hale getirir. Kaşlarını kalınlaştırmak için doğal maske tariflerini deneyebilirsin.

Kalın kaşlara sahip olmak için doğal yöntemler

Cımbızı yalnızca doğal kaş çizgisinden uzak olan ufak kaşları toparlamak için kullanmalısın. Kaşlarını şekillendirmek için ipi tercih edebilirsin.

Düzenli olarak A, C, B3 ve en önemlisi E vitamini kullanmalısın.

Günde en az 7- 8 bardak su tüketmelisin.

Bol lif içeren sebzeler tüketmeye özen göstermelisin.

Gün içerisinde kaş fırçası yardımıyla kaşlarını kaş diplerinden başlayıp kaşların çıkış yönüne doğru, masaj yapar gibi tarayabilirsin.

Gece yatmadan önce kulak çubuğuna zeytin yağı, hint yağı, tatlı badem yağı, sarımsak yağı, vazelin veya E vitamini yağından birini sürerek kaşlarının çıkış yönünden kök ucuna doğru uygulayabilirsin.

Kalın kaşlar için yağ bazlı bir nemlendiriciyi sık sık kaşlarına da uygulayabilirsin.

Kalın kaşlar için doğal maske tarifleri

Maske tarifi 1

Bir yemek kaşığı çörek otu yağı ve aynı oranda hint yağını karıştır ve bir şişeye boşalt. Her gün yatmadan önce parmak uçlarınla bu yağı kaşlarının çıkış yönüne doğru bastırarak uygulayabilirsin. Bu karışımı düzenli uyguladığında kaş köklerin güçlenir ve kaşlarının uzamasına yardımcı olur.

Maske tarifi 2

Bir diş sarımsağı ikiye böl ve yarısını sol kaşına yarısını sağ kaşına çıkış yönlerine masaj yaparak uygula. Daha sonra bir miktar zeytinyağını cezvede ısıtarak kaşlarına kulak temizleme çubuğu yardımıyla uygulayabilirsin. Bu işlemi her gece yatmadan önce yapmalısın. Sabah kalktığında kaşlarını sabunla yıkayabilirsin.

Maske Tarifi 3

İki yemek kaşığı aloe vera jeli ve 4 yemek kaşığı hindistan cevizi yağını bir kapta karıştır. Bu karışımı haftada 2 veya 3 kere kaşlarına masaj yaparak uygula. Bu maske hem kaşlarının rengini koyulaştırır hem de gürleşmesini sağlar.

Cilt güzelliği için 3 karpuz maskesi tarifi

Sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilde sahip olmak istiyorsan, karpuz maskelerinden faydalanabilirsin.

15474

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24056

Yüz için greyfurt maskeleri

Greyfurt maskesi ve suyu ile ışıl ışıl bir cilde sahip olabilirsin.

9597

Badem yağının güzelliğe 7 faydası

Badem yağınla cildinde ve saçlarında mucizeler yaratabilirsin. Hemen hemen tüm kozmetik ürünlerinde bulunan badem yağı, cildinde birden fazla olumlu etki yaratır.

50236