Maskaranın akmaması için 4 öneri

Göz altında siyahlıklar, yanaklara dökülmüş maskaralar... Kulağa korkunç geliyor değil mi? Maskaranın akmaması için bu 4 öneriyi uygulayabilirsin.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4774OKUMA

Nemlendirici uygulama

Tabii ki bu kural yüzün için geçerli değil. Sabah günlük nemlendiricini uygularken göz kapaklarına ve göz altlarına uygulamamalısın. Aksi halde maskaranın akması için zemin hazırlamış olursun.

Yağ emici kağıt kullan

Göz kapakların cildinin geri kalanından daha yağlıdır. Bu durumda gün içerisinde maskaranın akmasına neden olur. Makyajına başlamadan önce yağ emici kağıt yardımı ile göz çevrendeki fazla yağlardan kurtulmalabilirsin.

Primer kullan

Primer yardımı ile göz kapaklarını matlaştırabilirsin. Böylelikle gün içerisinde hem göz kapağının çizgilenmesini hem de maskaranın akmasını önlemiş olursun.

Suya dayanıklı maskara kullan

Maskaranın akmaması için özellikle özel günlerde waterproof maskaraları tercih edebilirsin. Suya dayanıklı bu ürünleri spor yaparken, yağmurlu ve sıcak havada ya da uzun saatler kalıcılığa ihtiyaç duyduğunda rahatlıkla kullanabilirsin.

9 waterproof maskara önerisi

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

38679

Yağmurlu günler için 9 waterproof maskara önerisi

Yağmurlu havalarda maskara kullanmak büyük bir dert. Gözlerinin etrafına bulaşmış ya da dağılmış maskara görüntüsünü engellemek için modavemoda.com'un maskara önerilerine göz atabilirsin.

5481

Maskara uygulama teknikleri

Maskara uygulama teknikleri ile çekici bakışlara sahip olabilirsin.

6584

Maskara nasıl seçilir?

Eğer yakın zamanda maskaranı yenilemeyi düşünüyor ve "maskara nasıl seçilir?" diye düşünüyorsan, doğru yerdesin.

4281