Ofis stilinde dikkat etmen gereken kurallar

Ofis stilinde birkaç kurala dikkat ederek daha şık bir görüntü elde edebilirsin.

  • 26PAYLAŞIM
  • 4232OKUMA

Abartılı aksesuarlar kullanma

Aksesuar stilini tamamlayan en önemli unsur. Ancak ofiste tüm gün bilgisayar başında olduğunu düşünürsek, koluna taktığın şeyler klavyede yazı yazarken rahatsız olmana neden olabilir. Bu yüzden ofis stilinde daha sade aksesuarlar tercih etmelisin.

Çok renkli giyinme

Renkli kıyafetler yeni sezonda çok moda. Ancak ofis stilinde bu durumu çok abartmamak gerekir. Rengarenk bir şeyler giymek istiyorsan bunu tek bir parça ile sınırlandırabilirsin.

Makyajı abartma

Makyaj yapmadığında yakınların seni tanımakta güçlük çekiyorsa, makyaj işini abartıyosundur. Normalde fazla makyaj yapıyor olabilirsin ancak iş yerinde kıpkırmızı rujlar, pespembe yanaklar ve düğüne gidermiş gibi yapılı saçlar biraz sinir bozucu olabilir. Ofis ortamında fazla makyaj itici görünmene neden olabilir. Bizden söylemesi.

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Ojelere dikkat

Ergenlikten kalma renkli ojeler, görünümünü profesyonellikten uzaklaştırır. Bordo, kırmızı, french, açık renkler ve koyu tonlar tercihin olabilir.

File çorap

File çorapların çok ince bir noktası mevcut. Seni çok asil de gösterebilir, yanlış kullanıldığında oldukça avam da… Ayrıca seksi bir algısı da olduğu kanıtlanmış durumda. Bu kadar karmaşayı bir arada barındıran bu çorabı olabildiğince ofis ortamında kullanmamanı öneririz.

Ofis çekmecesinde bulunması gereken güzellik ürünleri

Gün içerisinde evden daha çok iş yerinde vakit geçiriyoruz. Acil durumların krize dönüşmesini istemiyorsan, ofis çekmecesinde bulunması gereken güzellik ürünlerini bir kenara not etmelisin.

3840