Rachel Zoe’den stil önerileri!

 “Stil, konuşmadan kim olduğunuzu göstermenin bir yoludur” Rachel Zoe Bohem şıklığı stiline en güzel yansıtan isimlerden biri olan Rachel Zoe, bugüne kadar Jennifer Lawrence’dan Mary Kate – Ashley Olsen kardeşlere kadar bir çok ünlü ismi giydirdi. Stil danışmanlığını yaptığı ünlüler her zaman en iyi giyinenler arasında yer aldı.  Rachel Zoe’den kendiniz için birkaç stil öğüdü […]

  • 20PAYLAŞIM
  • 3290OKUMA

 “Stil, konuşmadan kim olduğunuzu göstermenin bir yoludur” Rachel Zoe

Bohem şıklığı stiline en güzel yansıtan isimlerden biri olan Rachel Zoe, bugüne kadar Jennifer Lawrence’dan Mary Kate – Ashley Olsen kardeşlere kadar bir çok ünlü ismi giydirdi. Stil danışmanlığını yaptığı ünlüler her zaman en iyi giyinenler arasında yer aldı. 

Rachel Zoe’den kendiniz için birkaç stil öğüdü almaya ne dersiniz? İlk kitabı Style A to Zoe: The Art of Fashion, Beauty and Everthing Glamour” New York Times en çok satanlar listesine giren Zoe,şu sıralar ikinci kitabı “Living in Style: İnspiration and Advice for Every Day Glamour”‘la gündemde.

Bohem kıyafetleri sevseniz de sevmeseniz de eğer stil sahibi ve şık olmak istiyorsanız, Rachel Zoe’ye kulak verin!

İşte ünlü stilist ve tasarımcı Rachel Zoe’dan stil önerileri!

Trendleri kendi stilinize göre yorumlayın!

Bazı trendler sizin silüetinize uymuyorsa, ya onları hiç denemeyin ya da o trendleri kendi stilinize uyarlamaya çalışın.

Eğer tüvit takımlar modaysa, ve ceket-pantolon takımlar pek sizin tarzınız değilse, tüvit ceketinizi jean ve spor ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz.

Rachel Zoe yere kadar uzanan pantolon paçalarının en büyük tutkunlarından ve ünlü stilist yalnızca bilek boyunda, kısa paçalı modellerde uzun paçalardan vaz geçebiliyor. 

Kadınlar bir pantolonun aynısından hem stilettolarla giymek için hem de düz ayakkabılarla giymek için almadığından kötü bir görüntü ortaya çıkabiliyor. 

Rachel Zoe, pantolonların paça boyunun çok önemli olduğunu söylerken, kadınlara bir pantolonla yalnızca bir stil denemelerini tavsiye ediyor. Zoe’ya göre ideal pantolon paçası yerden yalnızca bir santim kadar yüksekte olmalı.

Slim-fit jeanler her zaman şık bir tercih yaratıyor fakat Rachel Zoe, boot-cut denilen boru paça jeanleri hatta geniş paçalı modelleri de sıklıkla giymeniz gerektiğini söylüyor.

Zoe, slim-fit jeanlerin bacakları uzun gösterdiğini söylüyor. “İnsanlar kendilerini daha minyon gösterebilmek için dar jeanler giymek mecburiyetinde hissediyorlar, halbuki bu çok yanlış bir düşünce.” diyor.

Sade, hatta sıkıcı olarak nitelenebilecek bir görünüm bile doğru aksesuarlarla muhteşem bir stile dönüşebilir.

Rachel Zoe’nin en iyi stil tavsiyelerinden biri ise, Nicole Richie gibi ünlüleri giydirirken kullandığı iri aksesuarlar. Kocaman bir kolye ve gösterişli bir çanta sade bir elbiseyi muhteşem yapabilir.

Hamile ve yeni anneler için Zoe, tercihini taytlardan yana kullanıyor. Stil ve konforun buluştuğu taytlar, hamilelik kilolarını saklamak için birabir. 

Rahat taytlarınızı şık tuniklerle kombinleyin ve üzerinize oturan hoş bir cekey giyin. Boynunuza gösterişli bir kolye takın ve ayakkabı seçiminizi rajat binici çizmelerinden yana yapın.

Taytlar ve tunikler sayesinde hoşunuza gitmeyen hamile kıyafetlerinin yüzüne bile bakmayacaksınız.

Minik topuklar stilistlerin ayakakkabılarla ilgili en çok tartıştığı konulardan biri. Ve minik topuklu ayakkabılardan mümkün olduğunca uzak durmak stiliniz için yapacağınız en iyi şey. 

Ünlülerin stilistleri asla orta boy topuklu ayakkabıları giymenizi önermez. Mükemmel bir görünüm için ya düz ya da yüksek topuklu ayakkabıları tercih etmelisiniz.

Giysilerinizdeki maskülen etkiler her zaman zarif bir stile kavuşmanızı sağlar. 

Kıyafetlerinizi seçerken erkek kıyafetlerinden ilham alın ve onları kadınsı çizgilerle birleştirin; işte bu tam Rachel Zoe’nin stili! 

Burada yalnızca boyfriend jeanler ve diğer tüm salaş kazaklardan bahsetmiyoruz. 

Blazer ceketler ve kumaş pantolonlar, erkek giyiminden esinlenilen en şık parçalar. 

Doğru mücevher ve aksesuarla istediğiniz her yere kumaş pantolon ve blazerlarınızı giyebilirsiniz.

Baştan aşağı siyah giyidiğinizde hiçbir şey canlı renk bir ruj kadar iyi duramaz! Simsiyah silüetinize makyajınızla renk katın ve dokuları karıştırın. 

Rachel Zoe, tüm parçaları siyah olan kombinler yapmanın en iyi yolunun farklı dokularda parçaları bir araya getirmek olduğunu söylüyor.