Kuru ciltler için makyaj önerileri

Kuru cilt bakımı kadar makyaj uygulaması da oldukça zordur. Kuru bir cilde sahipsen, uygulayacağın birkaç makyaj tekniğiyle kusursuz bir görünüme kavuşabilirsin.

  • 36PAYLAŞIM
  • 5940OKUMA

İlk adım olarak cildini makyaja hazırlamalısın. Bu uygulama hem yaptığın makyajın daha iyi görünmesini sağlar hem de cildinin kurumasını, pul pul görünmesini engeller.

Cilt temizliği

Makyajdan önce yüzünüzü temizlersen, makyajla cildinin bütünleşmesini sağlamış olursun. Kuru ciltlere özel makyaj temizleme sütlerinden destek alabilirsin.

Tonikle

Cildine düzenli bakım yaparsan ph seviyesini dengeler ve gözeneklerinin sıkılaşmasını sağlarsın. Böylelikle kozmetik ürünleri cildinde çok daha iyi görünür.

Nemlendir

Kuru ciltler için en önemli adımlardan biri de nemlendirme işlemidir. Hafif masaj hareketleriyle uyguladığın nemlendirici krem cildini makyaja hazırlarken kan dolaşımını da artırmaya yardımcı olur.

Fondöten seçimi

Pudra formundaki fondötenler yerine krem fondötenleri tercih etmelisin. Yoğun yapısı ve içeriğinde çeşitli yağlar barındıran krem fondöten, kuru ciltler için çok uygundur. Özellikle kış aylarında parmak uçlarınla uygulayabilirsin.

Allık seçimi

Yapıları tamamıyla kremsi olan krem allıklar, kuru ciltler için ideal seçim olur. Aynı şekilde pudranı da kremsi formlarda seçebilirsin.

6 adımda Instagram makyajı

Günlük hayatta kullanılması cesaret isteyen Instagram makyajını sen de korkusuzca uygula ve beğenilerin tadını çıkar!

25081

En sık yapılan 9 güzellik hatası

Günlük bakım rutininde yapılan güzellik hataları güzel görüneyim derken, daha yaşlı görünmene sebep olabilir.

11204

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28466

Ofis makyajı nasıl yapılır?

Sadece birkaç ürün kullanarak ofis makyajını yapabilir, işe giderken hem sade hem sağlıklı bir görünüm elde edebilirsin.

6465