Bir haftada karın yağlarından kurtulmanın yolları

Bahar aylarına yaklaştığımız şu günlerde hem kadınlar hem erkekler bel bölgelerinde biriken fazla yağları yok edebilmek için yeni yollar arıyor. Düzenli egzersiz ve iyi bir diyet bunun için anahtar önem taşıyor.

  • 37PAYLAŞIM
  • 6076OKUMA

Karın bölgesindeki yağlar herkesin belasıdır. Erkek ya da kadın herkes karın bölgesindeki yağlardan kurtulmak için çare arar. Bunu yapmak için öncelikle beslenme alışkanlıklarını değiştirmelisin.

Diyetini değiştir:

Bilimsel araştırmalar tahıllı gıdalarla birlikte tüketilen meyveler ve diğer sebzelerin, yakılan yağ miktarını artırdığını ortaya koymuş durumda. Tahıllı gıdalar tüketmek, koruyucu içermedikleri için en sağlıklı tutumdur. Bu bir hafta içinde gözle görülür şekilde karın bölgesindeki yağlardan kurtulmanın en iyi yollarından biridir. Bazı meyvelerin şeker içerdiğini de unutmamalısın, bu nedenle çok fazla meyve tüketmek ters tepebilir. Doktorlar, bir buçuk kilo vermek için alacağın kalori miktarını 3500 birim azaltman gerektiğini belirtiyor. Sağlıklı şekilde kilo vermek için haftada 1 kilo vermek idealdir. Bu nedenle kendini açlığa mahkum etmemelisin. Az değil, sağlıklı yiyecek tüketmelisin.

İçtiğin su miktarını artır:

Kilo vermek için yapılacak en iyi şeylerden bir tanesi de bol bol su içmektir. Bu şekilde vücudun susuzluk ile açlık arasında kalmamış olacak. Yemek yeme isteğini azaltmak için de fazla su içmelisin. Fazla su tüketmek aynı zamanda cildin ve saçların için de iyi olacaktır.

Kaliteli yiyecekler tüket:

Miktarın değil, kaliteli yiyeceğin önemli olduğunu unutmamalısın. Diyet yapan insanlar genellikle hiçbir şey yememe eğilimindedir. Ancak vücuduna yağ ya da şeker eklemeyecek olan sağlıklı yiyecekleri tüketebilirsin. Diyet yapmanın anahtarı sağlıklı yiyecekler tüketmekten geçer.

Egzersiz yap

Bir hafta içinde karın yağlarını azaltmak istiyorsan, egzersiz yapmak harika bir çözümdür. Ancak egzersiz yaparken kendine dikkat etmeli ve kademeli olarak başlamalısın. Bir egzersiz planı yaparak temelden başlayabilirsin. Zaman içinde kademeleri artırarak egzersiz süreni uzatabilirsin. Zaman içinde egzersizlerini yaparken kendini daha rahat hissedecek ve sıkılmayacaksın. Yaptığın bu egzersizler bel bölgendeki yağların eksilmesini sağlamakla kalmayacak, hayatını daha sağlıklı yaşamanın yolunu da açacak.

Karın şişkinliğine ne iyi gelir?

Kilo vermek kolay değil; zaman, sabır ve emek gerektirir. Ancak birkaç öneri ile karın şişkinliğini bir günde azaltabilirsin. Böylelikle olduğundan daha zayıf görünebilirsin.

22897

Karın bölgesini gizleyen 5 stil hilesi

Havaların ısınmasıyla birlikte kıyafetler de inceliyor ve karın bölgesi yağları kendini göstermeye başlıyor.

17084

Beyaz çay ile zayıflama yolları

"Gençlik aşısı" olarak bilinen beyaz çay, bildiğimiz tüm çay çeşitlerini hafızalardan sildi süpürdü, bizi derinden etkiledi.

9688

Sağlıklı beslenerek 1 ayda 4 kilo

Yaz mevsimi yaklaştıkça kışın alınan kiloları verme derdi de başlıyor. Bu dönemde birçok diyet programı, hızlı kilo vermeyi vaat ediyor. Ancak dikkat edilmesi gereken, sağlıklı kilo vermenin yollarını

39428