7 adımda metalik göz makyajı

Sezonun yükselen trendi metalik göz makyajı popülerliğini artırmaya devam ediyor. Görünümüne cesur ve elegan bir hava katmak istiyorsan, göz makyajında bronz, gümüş ve altın tonlarını kullanarak bakışlarında metalik etki oluşturabilirsin.

  • 30PAYLAŞIM
  • 5037OKUMA

Sezonun yükselen trendi metalik göz makyajı popülerliğini artırmaya devam ediyor. Görünümüne cesur ve elegan bir hava katmak istiyorsan, göz makyajında bronz, gümüş ve altın tonlarını kullanarak bakışlarında metalik etki oluşturabilirsin.

Metalik farlar artık sadece gece makyajında değil, gündüz makyajında da kullanılıyor. Yoğunluğu ve rengini ayarladığın sürece metalik tonlar ile ışığı yakalayarak tüm cildinin aydınlanmasını sağlayabilirsin.

1. Adım

Metalik göz makyajı öncesinde, makyajının kalıcı olmasını istiyorsan, cildine makyaj bazı uygulamalısın.

2. Adım

Gözlerinin başlangıç noktasında beyaz bir ışıltı oluştur. Bu etkiyi beyaz göz kalemi ya da far kullanarak yapabilirsin.

3. Adım

Metalik farı uygularken tonları aşama aşama kullanmalısın. Böylelikle göz farı, göz bitişine doğru koyulaşır ve başlangıç noktası ile arasında ton farkı oluşur.

4. Adım

Metalik göz makyajında göz renginin de önemi büyük. Mavi gözlere sahipsen, mavi ve gümüş tonlarını birleştirebilir ya da altın tonları ile gözlerini ön plana çıkarabilirsin. Ela ve kahverengi gözler ise mor, kahve ve bronz tonlarından faydalanabilir.

5. Adım

Metalik göz makyajında göz kalemi olarak, eyeliner ya da siyah kalem kullanabilirsin. Örneğin, gümüş rengi far uyguluyorsan üzerine siyah eyeliner ile etkili bir görüntü elde edebilirsin.

6. Adım

Daha iddialı bir görüntü için metalik tonda bir krem farı, gözyaşı kanalının içine hafifçe dokundur ve kaşının alt kemiği ile arası boş kalacak şekilde üst göz kapağının tamamına dağıt.

7. Adım

Metalik tonlarda bir göz makyajı uyguluyorsan, siyah maskara, doğal renkli bir fondöten, hafif allık ve nude tonlarda bir ruj ile makyajını tamamlayabilirsin.

Mor göz makyajı nasıl yapılır?

Mor göz makyajı 2019 yılının yükselen trendleri arasında yer alıyor. Bize bir nebze de olsa 80'leri anımsatan mor göz makyajı, siyah smokey göz makyajını tahtından edeceğe benziyor.

18648

Yaz için renkli rimel önerileri

Günden günde popülerliğini artıran renkli rimel trendi 2017 İlkbahar/ Yaz sezonunda podyumlardan sokak stiline taşınıyor.

38850

Göz rengine göre far seçimi

Göz rengine uygun far seçimi ile gözlerinin güzelliğini ve rengini ortaya çıkarabilir; daha anlamlı bakışlara sahip olabilirsin.

18750

3 adımda bronz göz makyajı

Dumanlı göz makyajında bakır tonlarını denemeye ne dersin?

35949