Göz altı kapatıcısı uygulama teknikleri

Göz altı kapatıcısı makyaj çantamızın baş kahramanı...

  • 47PAYLAŞIM
  • 7879OKUMA

Onlar hem kusurları gizler hem de bakışlarımıza derinlik kazandırırken yüzümüzün de aydınlık görünmesine yardımcı olur. Tabii ki doğru tekniklerle uygularsak…

Uygun teknik

Göz altındaki çizgileri ya da kusurları kapatıcı ile kapatmak çoğu zaman kolay olabilir. Ancak bazen kusurları gizlemeye çalışırken daha çok ön plana çıkarabiliyoruz. Nedeni ise kapatıcıyı sürerken aynada kendimize doğru bakmamız… Bunun yerine başını öne eğmeli ve sorunlu bölgeyi görerek kapatıcıyı doğru noktalara uygulamalısın.

Daha az hata

Kapatıcıyı uygularken ürünü bütün gözün altına sürmek yaptığın hatalardan biri. Oysa göz altından yanağının başlangıcına doğru nokta nokta uygularsan, göz altı morluklarından iz kalmadığını göreceksin.

Önce fondöten mi?

Makyaj bazı ve fondöten cildindeki kusurları gizlemeye yardımcı olur. Bu nedenle kapatıcıyı fondötenden sonra sürmek, morluklarını kapatmak için daha az çaba sarf etmeni sağlar.

Doğru kapatıcı seçimi

Farklı yapıdaki kapatıcıları kullanım alanlarına dikkat etmeden uygulaman kötü sonuçlara yol açabilir. Problemlerine göre kapatıcı türünü seçmelisin. Likit kapatıcılar genellikle göz altını pürüzsüz göstermek, krem kapatıcılar ise hataları kapatmak içindir.

Göz altı morluklarına 8 doğal çözüm

Göz altı morlukları ya da halkaları, cilt güzelliğini olumsuz etkileyen en önemli sorunlardan biri. Eğer bugüne kadar göz altı morluklarıyla baş etmek için kozmetik ürünlerinden hiçbir sonuç alamadıys

6489

Göz çevresi kırışıkları için doğal çözümler

Göz çevresi kırışıkları, gözaltı morlukları, kazayağı çizgileri, göz etrafındaki koyu lekeler... Her biri kadınların ayrı bir derdi. Zamanın yıpratıcı etkilerinin adeta bir ayna gibi yüze yansıması...

17749

Şampuan kullanım kılavuzu

Yıllarca süren deneyim sonrası saç tipine uygun şampuanı bulduğun için tam sevinirken, bu sefer akıllara saça ne kadar şampuan sürülmesi gerektiği geliyor.

16713

Kuru şampuan nasıl uygulanır?

Kuru şampuanlar son zamanlarda kadınların en favori kurtarıcısı...

28249