Ten rengine göre makyaj teknikleri

Ten rengine göre makyaj teknikleri ile etkileyici ve güzel görünüme kavuşabilirsin.

  • 29PAYLAŞIM
  • 4764OKUMA

Ten rengine göre makyaj teknikleri ile etkileyici ve güzel görünüme kavuşabilirsin.

Ten rengine göre makyaj teknikleri için öncelikle ten renginin, saç renginin ve göz renginin farkında olman gerekir. Makyajında doğru renkleri doğru tekniklerle uygularsan, doğal güzelliğini ortaya çıkarabilirsin.

Açık ten

Açık tenlilere en yakışan renk paletleri yumuşak tonlar… Özellikle sarışınlar pastel gölgelerle mükemmel görünürler. Göz kapaklarına şeftali tonlarında bir far uygulayarak, gözlerinin köşelerine ve kaş kemiğine de şampanya renginde aydınlatıcı kalem sürebilirsin. Allığını ise kayısı tonlarında tercih etmelisin.

Esmer ten

Pudra ve fondöten seçimin yağsız ve mat olmalı. Gözlerini vurgulamak istersen altın rengindeki pırıltılı dokunuşlar tam sana göre… Koyu mor ya da lacivert rimel ise daha derin bakışlara sahip olmanı sağlayacak. Elmacık kemiklerinin altına ve şakaklarına çikolata kahve bir allık uygulayarak, makyajını bronz tonlarda bir rujla tamamlayabilirsin.

Buğday ten

Hafif ama sıcak şeftali, mercan renkleri sana çok yakışır. Altın, şeftal, rose, kahve gibi tonlar senin için ideal renkler… Eğer cildin pembeyse altın rengi tonlamalar cildini daha çok vurgular. Allık seçiminde ise pembe tonlar yerine kahve barındıran bakır tonlarını deneyebilirsin.

Non-Touring makyaj tekniği

Kontur tekniği, strobing derken makyaj trendlerine bir yenisi eklendi ve non-touring bu iki makyaj tekniğini bir araya getirdi.

28476

3 adımda minimalist makyaj

Her geçen gün hayatımıza hakim olan minimalizm akımı makyaj tekniklerini de ele geçiriyor. Minimalist makyaj tekniği ile az ürün kullanarak doğal ve günlük makyajını tamamlayabilirsin.

6332

Ten rengine göre bronzer seçimi

Son zamanlarda bronzerlar makyaj çantasının en güçlü adaylarından biri oldu. Hem kontur tekniğinde hem de teni daha sıcak göstermesi nedeniyle en gerekli makyaj malzemeleri arasında yerini aldı.

21497

Burnu küçük gösteren makyaj teknikleri

Burnunu olduğundan daha küçük göstermek istiyorsan bu makyaj tekniklerini deneyebilirsin.

13937