Kahverengi ruj trendi

90'larda popüler olan kahverengi ruj trendi geri dönüyor. 2017 ruj renkleri arasında yer alan kahverengi tonları, günümüze uyarlanarak son derece hoş ve ölçülü bir şekilde yeni sezonda dudakları çikolata rengine dönüştürüyor.

  • 51PAYLAŞIM
  • 8425OKUMA

Sonbahar/kış sezonunda kahverengi rujlar, daha parlak ve tüm cilt tiplerine uygun birçok ara tonu ile ruj paletlerinde yerini alıyor.

Sıcak kahve tonları, sütlü kahveler ve çikolata renkleri muazzam bir parıltıya dönüşüyor. Açık tenliler kahverenginin eflatun ya da gri dokunuşlu havalı tonlarına başvurmalı; daha koyu tenliler ise çikolata parıltılı, ıslak bir cazibenin peşinde koşmalı. Yazdan kalma bronz bir tene sahip olanlar ise pembe ya da kırmızı alt tonlar içeren kahverengi tonları tercih edebilirler.

Sütlü kahverengi

Sütlü kahverengi ruj rengi özellikle açık tenlilerin favorisi olabilir. Yumuşak, abartısız, ofis stiline uygun bu ruj rengi tüm gözleri üzerine çevirmeye yetecek. Sütlü kahverengi ruju uyguladığında, canlı ten makyajı ve romantik bir göz makyajı yapabilirsin. Ten makyajında BB krem kullanarak cildinde dinamik bir etki yaratabilirsin.

Işıltılı kahverengi

Bu sezon kendinden ışıltılı kahverengi ruj tonları, seni partilerin yıldızı yapacak. Sadece partilerde değil, 2017 ruj renkleri arasında olan bu tonu şehir hayatında da rahatlıkla kullanabilirsin.

Metalik kahverengi ruj

Metalik renklerde kahverengi rujları her daim bronzerla tamamlamalısın. Bronzerını elmacık kemiklerine, burun kemiğine ve çene ucuna uygulayabilirsin. Göz makyajında ise sadece maskara kullanman yeterli olur.

Mat kahverengi

Mat ruj modası yeni sezonda tekrar gündemde. Porselen ten makyajı ve mat renkte kahverengi bir ruj makyajında trend bir görünüm elde etmeni sağlayacak. Fondötenini cildine uyguladıktan sonra üzerine transparan pudra sürerek ten makyajını kusursuz bir hale getirebilirsin. Rujunu sürerken ise mutlaka dudak kalemi de kullanmalısın. Dudak kalemi kullanarak hem rujunu taşırmadan sürebilirsin, hem de dudaklarını daha dolgun gösterebilirsin.

Nude ruj

Yeni sezonda favori olan nude rujların ıslak bitişli kahverengi tonlarını tercih edebilirsin. Nude ruj ve toprak tonlarında dumanlı göz makyajı kombinasyonu ile de makyajını bitirebilirsin. Özellikle yoğun göz makyajı yaptığın günlerde kesinlikle nude tonlarda ruj tercih etmelisin.

Göz makyajı

Kahverengi ruj trendini uygularsan, göz makyajında toz pembe far tonlarını da kullanabilirsin. Toz pembe, açık mavi, lila tonları kahverengi rujuna çok iyi yakışır.

Kahverengi ruju uygulamanın püf noktası:

Dolgun ve çarpıcı dudaklara sahip olmak istiyorsan önce rujundan 2 ton koyu bir dudak kalemi uygulamalısın. Daha güçlü bir etki için de kahveden vişne çürüğüne uzanan renklerden yararlanmalısın. Açık kahve tonlarını gündüz makyajında kullanabilir, siyah eyeliner ve maskara ile dikkati dudaklarının üzerinde toplayabilirsin.

Yaz için ruj önerileri

Dört gözle beklediğimiz yaz mevsimi sonunda tüm enerjisiyle geldi. Makyajını yaz mevsimine uyarlarken ruj seçimine de dikkat etmelisin.

26040

Yeni trend: Çikolata dudaklar

Yeni trend: Çikolata dudaklar, 90'lı yılların çikolata dudakları geri döndü. Kahverengi du

5579