Saç bakıımında kullanılan yiyecekler

Mayonez  Sandviç, patates kızarması ve bir sürü lezzetli sosun en yakın dostu mayonez Elektriklenen saçlarınızı yatırştırmaya ve ışıltılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor. Yarım bardak mayonezi kuru saçlarınıza uygulayın ve 30 dk. bekletin. Yarım saat sonra saçlarınızı Ilık su ve şampuanla güzelce yıkayın.  Karbonat  Bir sıvıyla karıştırıldığında karbonatın nasıl köpürdüğünü hatırlayın. Karbonatın bu kabarcıkları saçlarınızdaki […]

  • 21PAYLAŞIM
  • 3402OKUMA

Mayonez

 Sandviç, patates kızarması ve bir sürü lezzetli sosun en yakın dostu mayonez Elektriklenen saçlarınızı yatırştırmaya ve ışıltılı bir görünüm kazandırmaya yardımcı oluyor.

Yarım bardak mayonezi kuru saçlarınıza uygulayın ve 30 dk. bekletin. Yarım saat sonra saçlarınızı Ilık su ve şampuanla güzelce yıkayın. 

Karbonat

 Bir sıvıyla karıştırıldığında karbonatın nasıl köpürdüğünü hatırlayın. Karbonatın bu kabarcıkları saçlarınızdaki ürün kalıntılarından kurtulmak için ideal. Üstelik kullanımı da çok kolay.

 Avucunuza birazcık şampuan dökün ve üzerine bir yemek kaşığı karbonat ekleyin. Parmağınızla karıştırın ve saçınıza uygulayın. Saçlarınızı normal şampuanla yıkadığınız zamankinden farklı bir uygulama yapmıyorsunuz. Saçınızı köpürtün ve durulayın. 

Haftada bir kez bunu uyguladığınızda saçlarınız cansız ve mat görünmeyecek.

Akçaağaç şurubu

Akçaağaç pekmezi olarak da bilinen bu tatlı sos genellikle krep ve waffelların üzerine dökülen müthiş bir lezzet. 

Eğer kuru, yıpranmış ve kırılmış saçlarınız varsa bu lezzetli sos size yardım edebilir.

Fakat kullanacağınız şurup gerçilave akçaağaç şurubu olmalı, marketlerde satılan yapay şuruplar saçınızda aynı etkiyi göstermez.

Akçaağaç şurubunu saçlarınıza bolca sürün ve saçlarınızı streç filmlerle ya da plastik duş boneleriyle sarın. 20 dk. bekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın.

Şurup biraz yapışkan olduğu için saçınızı birkaç kez şampuanlamanız gerekebilir.

Avokado

Saçlarınızın kırık uçlarına en iyi tedaviyi avokado yapar. Yalnızca bir avokadoyu ezin ve püre haline getirin. 

Avokado püresini saçlarınızın uçlarına sürün ve iyice yedirin. Birazcık süt ya da yoğurt kullanarak avokado püresinin kıvamını açabilirsiniz.

 Birkaç dakika saçınızda bekletin ve Normal şampuanla saçınızı yıkayın.
Avokadonun içindeki faydalı yağlar, saçınız ve cildiniz için besleyivi bir nem kaynağı.

Elma sirkesi

Saçlarınız hızlı yağlandığı için saçlarınızı her gün yıkıyorsanız, elma sirkesi işinize yarayabilir. 

Elma sirkesi saçlarda oluşan yağlanmayı önleyebilir. Saçlarınızı mikroplardan arındırır ve parlaklık verir.

Saçlarınızı her zamanki gibi şampuanlayın ve saçınızı durulayacağınız zaman, saçlarınıza 1/4 bardak elma sirkesi uygulayın.

Saçlarınız kuruduğunda nasıl parladığına inanamayacaksınız.

Yumurta

Çiğ yumurta saçlarınızda mucizeler yaratan mutfak malzemelerinden biri.

 Yalnızca yumurtayı bir kaba kırın ve çırpın içine birazcık zeytin yağı ekleyin ve tamamını saçınıza yedirin. Bunu banyoda uygulayıp etrafın kirlenmesini önleyebilirsiniz.

Saçlarınıza ve saç derisine masaj yaparak uygulayın. Daha sonra saçlarınızı şampuanla yıkayın. Yumurtada bulunan protein saçlarınıza güç ve sağlık kazandıracak.