Unicorn makyaj trendi

Unicorn baskılı kıyafetler, çantalar, aksesuarlar derken şimdi de makyaj ve saçlarımız bu trendden nasibini alıyor.

  • 50PAYLAŞIM
  • 8327OKUMA

Unicorn denince akla tabii ki renkler, simler ve parıltılar geliyor. Instagram etkisi ile yayılan bu eğlenceli ve mutluluk veren makyaj trendini uygulamak için, sen de renkleri kullanmaktan çekinmemelisin.

Holografik, yanardöner, gökkuşaklı ya da pastel tonlu her şey unicorn teriminin kapsamına giriyor ve göz makyajı, dudak makyajı, tırnak süsleme ve saç trendlerini ele geçiriyor. Ayrıca geleneksel pırıltının sahip olmadığı üç boyutlu, çok spektrumlu bir ışıltı da veriyor.

Unicorn makyaj tekniğini uygularken, cildini çok iyi nemlendirmelisin. Böylece renklerin cildinde pürüzsüz görünmesini sağlamış olursun. Daha sonra elmacık kemiklerine uygulayacağın gökkuşağı tonlarında bir aydınlatıcı, holografik farlar ve rujlarla sen de bir unicorn olabilirsin.

Unicorn saç trendi

Sosyal medyada saçlarını pastel tonlarına boyayıp, unicorn aksesuarı takanlar bu akımın öncüsü oldular. Saçlarında unicorn trendini denemek istersen, öncelikle saçının rengini açık sarı renge kadar açtırmalı ve daha sonra pastel tonlarını deneyebilirsin. Boynuz yerine de saçını çift topuz şeklide toplayarak unicorn saç trendine ayak uydurabilirsin.