Gıdı eritme için 7 kolay egzersiz

Evde uygulayabileceğin basit gıdık eritme egzersizleri ile sağlıklı ve gergin bir cilde sahip olabilirsin.

  • 123PAYLAŞIM
  • 20542OKUMA

Gıdı sarkması, kiloya bağlı oluşabileceği gibi oturma şekli, teknoloji bağımlılığı, genetik yapı ve yaşlılık da tetikleyen diğer nedenler arasında yer alıyor.

Kozmetik ürünlerine gerek kalmadan, gergin bir yüze sahip olabilmek için günde 5-10 dakika ayırman yeterli.

Kepçe hareketi

Ağzını aç ve dilini alt dişlerinin üzerinde yuvarla. Başını aşağıya doğru eğ ve kaldırırken ağzını kapat. Bu egzersizi 5 kez tekrarlayabilirsin.

Kaslarını güçlendir

Gıdığından kurtulmak istiyorsan, hiyoid kaslarını güçlendirmelisin. Dilini çıkarabildiğin kadar dışarıya çıkar ve dilinle burnuna dokunmaya çalış. Art arda 5 kez deneyebilirsin.

Sımsıkı yanaklar

Başını sola doğru çevir ve çeneni öne doğru uzat. Boyun kaslarını gerebildiğin kadar germeye çalış. Özellikle solundaki kasların gerildiğini hissetmelisin. Daha sonra kafanı sağa doğru çevir ve aynı hareketleri tekrarla. Bu egzersizi sürekli uyguladığında, yanaklarının toparlandığını ve yüzünün daha genç göründüğünü hissedeceksin.

Zürafaya öpücük

Bu egzersizi uygularken kendinden çok uzun birini öpecekmişsin gibi düşünebilirsin. Başını yukarı doğru kaldır ve tavana bak. Hafifçe çeneni öne çıkar ve birini öpecekmişsin gibi dudaklarını büzüştür. Egzersizi doğru yaptığında boynunda güçlü bir gerilim hissedeceksin. 8 saniye kadar bu pozisyonda kalıp serbest bırakabilirsin.

Dayanıklılık

İki elini yumruk yapıp çenenin altına koy. Çeneni yumruklara doğru iterek kaslarını germeye çalış. İtme gücünü artırabildiğin kadar artır. Maksimum dayanıklılığa ulaşınca 3 saniye bekleyip serbest bırakabilirsin.

Gülücük

Ağzın kapalı bir şekilde dişlerini kilitle. Dudaklarını olabildiğince gererek açmaya çalış. Dilini iterek damağına uzat ve itme gücünü yavaş yavaş artır. Çene kaslarında güçlü bir gerilim hissetmen gerekiyor. Bu gerilimi 5 saniye sürdürdükten sonra 3 saniliğine bırak ve 5-8 kez tekrarlamaya çalış.

Küçük hileler

Gıdık eritme egzersizlerini düzenli uyguladığında makyajında da bir kaç ufak hile deneyebilirsin. Çene kemiğinin kulak dibinde biten en üst noktasından, çenenin altına kadar, ten renginden üç ton koyu fondöten uygulayabilirsin.