Doğumun başlaması için 7 doğal yöntem

Doğum yaklaştıkça anne adayı sabırsızlanır ve bir an önce bebeğini kucağını almak ister. Ancak şu da bir gerçek ki, doğum 37 ile 40 hafta arasında herhangi bir gün gerçekleşebilir. Peki bebek anne karnındaki büyümesini tamamladıktan sonra doğumu başlatan doğal yöntemler neler? Yanıtı yazımızda…

  • 72PAYLAŞIM
  • 11932OKUMA

Anne karnındaki bebek 37 haftadan sonra her an dünyaya gelebilir. Ancak bu 40 haftaya kadar uzayabilir. Bebek yeterli büyüklüğe ulaştıktan sonra anne adayı doğal yöntemlerle doğumun başlamasını hızlandırabilir.

Ahududu yaprağı çayı

Doğumu başlatan doğal yöntemler arasında ahududu yaprağı çayı çok yaygın olarak kullanılıyor. Bu doğal çay, leğen kemiği ve rahim kaslarını düzenliyor, damarların gevşemesini sağlıyor ve kasların kasılıp gevşemesini de kolaylaştırıyor.

Patlıcan ve peynir ikilisi

Patlıcan ve peynir bileşiminin doğumu tetiklediği ileri sürülür. Bu muhteşem ikiliye fesleğen ve kekik eklersen, doğumu tetikleme potansiyelini kat be kat artırmış olursun.

Göğüs masajı

Anne adayının göğüslerine yapılan masajla birlikte oksitosin hormonu ortaya çıkar. Bu hormon, kasılmaları tetikleyen asıl bileşendir. Ancak bu masaj uygulanırken dikkatli olmalısın. Çünkü yoğun bir göğüs masajı yoğun kasılmalara neden olabilir.

Yürüyüş

Hamileliğinin son dönemlerinde yürüyüş yaparak yer çekiminden yararlanabilirsin. Yer çekimi bebeği rahminde aşağı doğru iter ve rahim ağzına basıncı artırır.

Hint yağı

Hint yağı prostaglandin üretimini artırıyor. Bu da rahmi doğuma hazırlayan önemli bileşenler arasında yer alıyor. Hint yağı içmek ishale ve zaman zaman ağrıya neden olabilir. Ancak bu doğumu da başlatabilir.

Mango, ananas ve kivi üçlüsü

Mango, ananas ve kivi meyveleri, rahim ağzını doğuma hazırlayan prostaglandini uyaran bromelain enzimi içerir. Bu meyvelerin tüketilmesi doğal olarak doğumu tetikleyebilir.

Gecesefası yağı

Uzmanlar gecesefası yağı tabletlerinin rahim ağzını genişlettiğini ve incelttiğini belirtiyor. Doktorunuza danışmak kaydıyla gecesefası yağı kapsülleri ağız yoluyla kullanılabilir.

Hamilelik çatlakları nasıl geçer?

Bebek sahibi olmanın belki de en zor yanı, hamilelik döneminde oluşan çatlaklardır.

19068

Yüzdeki çiller için 4 doğal yöntem

Yüzdeki çillerinin görünümünü bir nebze de olsun azaltmak istiyorsan doğal yöntemlerden faydalanabilirsin.

24154

Doğum sonrası işe dönüş sendromunu önlemenin 3 yolu

Bebeğinin doğumundan sonra günler hızla akıp geçti. Doğum iznin sona erdi ve artık işe başlıyorsun. Bir yandan bebeğini bakıcıya bırakıp işe gitmenin stresi, diğer yandan uzun bir aradan sonra iş yaşa

4025

Siyatik ağrılar için 7 doğal yöntem

Sırtının alt kısmında başlayan, kalçana ve ayaklarına kadar uzanan bir ağrı mı var? Oturmakta, yürümekte ve hatta yatmakta zorlanıyor musun? Bu ağrılar siyatik ağrıların habercisi olabilir.

18057