Doğal yollarla saç rengi açma

Yaz yaklaşırken saçlarında doğal ve aydınlık bir görünüm istiyorsan, doğal yollarla saç rengi açma işlemi tam sana göre.

  • 85PAYLAŞIM
  • 14207OKUMA

Saçlarının rengini açmak yüzüne aydınlık ve canlı bir görünüm verirken, açma işlemi sırasında kullanılan kimyasallar saçlarına zara verebilir. Hem saçlarımda doğal bir ışıltı oluşsun hem de saçlarım yıpranmasın diyorsan doğal yollarla saç rengi açma işlemini çok seveceksin.

Papatya ile saç rengi açma:

Papatya bitkisini saçlarının sıklığına ve uzunluğuna göre ayarlayabilirsin. Bir su bardağı papatyanın sıcak suda demlenmesini sağla. Demlenen papatyayı süzdükten sonra, 2 yemek kaşığı zeytinyağını karışıma ilave edip karıştır ve saçlarına uygula. Papatya suyu, saç rengini bir kaç ton açarken aynı zamanda saçına doğal bir parlaklık verir.

Soğan ile saç rengini açma :

Soğan kabuklarına su ilave ederek kaynat. Biraz dinlendirdikten sonra saçlarına uygulayarak güneşte kurumasını bekle. Böylelikle saçlarında doğal ışıltılar elde edebilirsin.

Limon ile saç rengi açma:

Bir adet limon suyunun içerisine 1 litre su ekle. Saç diplerine uygulamadan, saçlarının uçlarına uygula. 1 saat kadar güneşte bekledikten sonra saçlarında sarı yansımalar oluşur.

Bal ve zeytinyağı ile saç rengi açma

Bal ve zeytinyağı maskesiyle saç rengini bir iki ton açabilirsin. Saç uzunluğuna göre eşit miktarda bal ve zeytinyağını karıştır ve saçlarına uygula. 45 dakika beklettikten sonra yıkayabilirsin. Haftada 2 kez uygulaman yeterli olur.

Doğal makyajın sırları

Doğal görünüme yakın bir makyaj yapmanın detaylarında neler gizli, küçük öneriler yol göstericiniz olacak.

7035