Fondöten alırken nelere dikkat edilmeli?

Kusursuz makyajın anahtarı cildine uygun fondöteni bulmaktan geçiyor.

Fondöten; yüzündeki renk farklılıklarını giderir, kusurları yok eder ve kusursuz bir ten makyajı yaratmana yardımcı olur.

Fondöten alırken nelere dikkat edilmeli?

Cilt rengine fondöten seçimi

Fondöten alırken cilt rengine göre olmasına özen göstermelisin. Bunun için yapman gereken; fondötenini seçerken mutlaka aydınlık ortamda hatta gün ışığında denemelisin. Aksi halde floresanlar ve spot ışıklar renk konusunda seni yanılgıya düşürebilir.

Kolunun iç kısmında dene

Kolun iç kısmı yüzünle en yakın renk tonuna sahiptir. Bu yüzden fondöteni almadan önce bu bölgede denemelisin. Hassas bir cildin varsa, fondöteni yüzünüze sürdükten sonra cildinde herhangi bir reaksiyon gösterip göstermeyeceğini anlamak için birkaç dakika beklemelisin. Yanma ya da kızarıklık gibi bir durumla karşılaşmazsan ürün cildine uyum sağlamış demektir.

Fondöten rengi

Cildinden en fazla bir ton açık ya da bir ton koyu fondöten tercih etmelisin. Doğal bir görünüm için, cilt rengine tam uyan bir ürünü tercih etmen en doğru seçim olacaktır.

Cilt yapısına göre fondöten seçimi

Cilt tipine göre fondöten seçimi değişiklik gösterir. Yağlı bir cilde sahipsen; mat ve kendinden pudralı fondötenler kullanmalısın. Su bazlı fondötenler gün içerisinde cildinde yağlanmaya sebep olabilir. Kuru bir cilde sahipsen; aydınlık ve parlak fondötenler tercih edebilirsin. Karma bir cildi varsa fondöten seçimini makyajına uygun yapabilirsin. Işıltılı fondötenler de tercihlerinin arasında yer alabilir.

Yaz için en iyi 8 fondöten

Yazın fondötenin yüzünde yapış yapış bir etki yaratmasını istemiyorsan, senin için derlediğimiz en iyi 8 yaz fondötenini keşfedebilirsin.

37618

DD Krem nedir? Nasıl uygulanır?

Güzelliğin reçetesi yeniden yazılıyor. BB ve CC kremler yerini DD kremlere bırakıyor.

32067

Doğal makyajın sırları

Doğal görünüme yakın bir makyaj yapmanın detaylarında neler gizli, küçük öneriler yol göstericiniz olacak.

6279

Sivilceli cilde nasıl makyaj yapılır?

Hepimiz bir dönem akne problemleriyle mücadele ettik ve aramızda hala akneleriyle vedalaşamayan kadınlar var. Akneyi saklamanın en kolay yolu tabii ki, makyaj! Bilinçsiz yapılan makyaj akne yaralarını

3749