Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Yaza güzel girmek için kilo verdin, alışveriş yaptın peki saçlarına da hak ettiği bakımı yaptın mı?

  • 176PAYLAŞIM
  • 29474OKUMA

Yaz mevsiminde kendini serin sulardan kızgın kumlara bırakırken ve güneşin keyfini çıkarırken saçlarının yavaş yavaş yıprandığını unutmamalısın.

Yazın saç bakımı nasıl yapılır?

Su tüketimini artır

Vücudunun olduğu gibi saçlarının da suya ihtiyacı var. Yazın saçlarında oluşan nem kaybını en aza indirgemek için alabileceğin ilk önlem su tüketimini artırmak. Günde en az iki litre su içtiğinden emin olmalısın.

Denizden sonra saçlarını yıka

Yaz aylarında tuzlu ve klorlu suya maruz kalan saçların güneşin etkisiyle de kuruyarak yıpranır. Yazın havuzdan ya da denizden çıktıktan sonra, saçlarını direk olarak güneş altında kurutmak yerine önce bol suyla yıkamalısın.

Argan yağı kullan

Yazın saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak, kuruyup yıpranmasını engellemek istiyorsan argan yağı kullanabilirsin. Aynı zamanda kaybettiği nemi geri kazanmasına da yardımcı olur.

Güneşten koru

Saçlarını güneşin zararlı etkilerinden korumak için yazın sokağa çıkarken şapka kullanabilirsin. Plajda da şapkayla ya da şemsiyeyle saçlarını olabildiğince güneşten korumalısın. Ayrıca güneşten koruyan doğal saç bakım ürünleri de kullanabilirsin.

Şekillendiricilere ara ver

Saçların zaten yazın yeterince ısıya maruz kalıyor. Bir de fön makinesi, düzleştirici, maşa gibi ısı veren aletlerle daha fazla yıpranmasına izin vermemelisin.

Yaz makyajı için 3 altın öneri

Kalın telli saçlara 6 bakım önerisi

Kalın telli saçların bakımı zor olduğu gibi, şekil almaları da oldukça güçtür.

24584

Sağlıklı saçlar için 9 ipucu

Saç bakımı kadınların her zaman önceliği... Aslında kepeksiz, nemini kaybetmemiş ve sağlıklı saçlara sahip olmak için hiç de zor olmayan ipuçları mevcut.

99180

Saç kremi ile denemen gereken 6 şey!

Saçlarına saç kremi uygulasan da bir faydası olmuyor mu? İşte saç kreminin 6 doğru ve farklı kullanımı!

39760

Saç için 10 doğal yağ

Kırılmış, yıpranmış saçlarına saç bakım yağı arıyorsan, senin için listelediğimiz doğal yağları deneyebilirsin.

30653