Evin için huzur ve bereket sembolleri

Evinde ya da iş yerinde huzuru ve bereketi çağırmak istersen bu dekoratif sembollere hemen yer açmalısın. İşte şans getirecek semboller…

  • 31PAYLAŞIM
  • 5058OKUMA

Jin Chan: Bereket Kurbağası

Jin Chan’in olduğu her yere bereket ve para geleceği düşünülüyor. Bu bereket kurbağasını kapıya yakın bir yere koyabilirsin. Özellikle simgenin eve bakması önemli.

Maneki-Neko: Çağıran Kedi

Bir Japon inanışına göre, Maneki-Neko’nun olduğu yere hem şans gelir hem de o bölge kötülüklerden korunur. Eğer kedi beyazsa mutluluğu, sarı ise parayı, siyah ise sağlığı sembolize ediyordur. Sol patisi havadaysa bereket, sağ patisi havadaysa huzur getirecek anlamı taşıyor.

5 Element Pagoda

Tahta, metal, su, ateş ve toprağı sembolize eden Pagoda, Feng Shui felsefesinin en temel sembollerinden biridir. Yaşadığın yeri tartışmalardan korumak için 5 Element Pagoda’yı kullanabilirsin.

Hz. Fatma’nın Eli (Hamse)

Ülkemizde çok yaygın olan bir semboldür. Nazarlardan koruyacağına inanılır. Sadakat ve sabır sembolü olarak da kullanılır. Bu el, bugün birçok kültürde de kutsal olarak kabul edilir.

Nazar Boncuğu

Bir evin olmazsa olmazlarından biri de nazar boncuğudur. Kötülüklerden ve kem gözlerden koruduğuna inanılan nazar boncuğunu evde, işyerlerinde hatta arabalarda bile görebilirsin.