Seyahat için makyaj çantası hazırlama önerileri

Seyahat sırasında allık ve rujlarının kırılmasını, kremlerinin dökülerek elbiselere akmasını istemiyorsan, seyahat için makyaj çantası hazırlama önerilerine göz atabilirsin.

  • 131PAYLAŞIM
  • 21851OKUMA

Plastik şişelerden faydalan

Nemlendirici, fondöten, temizleyici jel gibi bakım ürünlerini önce plastik şişelere, sonra makyaj çantasına yerleştir. Zor çatlayan plastik şişeler, seyahat sırasında makyaj ürünlerini koruma altına alır.

Çok amaçlı ürünler

Seyahatlerinde pudra, allık gibi kompakt ürünler yerine, çok amaçlı ürünleri tercih edebilirsin. Çok amaçlı ürünleri yanaklar, dudak, gözler ve vücudun için de kullanabilirsin.

Havasını al

Şampuan, saç kremi, duş jeli gibi plastik şişede taşıdığın ürünler varsa, bavuluna yerleştirmeden önce içindeki fazla havayı sıkarak alabilirsin. Böylelikle şişelerin patlamasını önlemiş olursun.

Kremli ürünleri tercih et

Toz pudra yerine krem pudra ya da toz allık yerine krem allık tercih edebilirsin. Böylece seyahat sırasında en sevdiğin makyaj ürünlerinin kırılarak dağılmasını önlemiş olursun.

Korumaya al

Allık tercihimden asla vazgeçmem diyorsan, allığının üst kısmına iki kat pamuk koyarak kırılmasına engel olabilirsin.

Sağlam paket yap

Makyaj ürünlerini bavuluna yerleştirmeden önce iki-üç kat poşetleyebilirsin. Böylece bavulundaki giysilerin lekelenmesini de önlemiş olursun.

Pratik valiz hazırlama tüyoları

Sonbaharda makyaj çantanda olması gereken 6 ürün

Makyajının sonbaharda güzel ve ışıltı görünmesini istiyorsan, makyaj çantanda ufak değişiklikler yapmanın zamanı gelmiş demektir.

4561