En iyi 10 güneş kremi

İçimizi kıpır kıpır yapan güneşin zararlı etkilerinden korunmak için mutlaka güneş kremi kullanmak gerekiyor.

Güneş kremi hem cildimizi güneşin zararlı etkilerinden koruyor, hem de UV ışınlarının sebep olabileceği kuruluk, kızarıklık, cilt aşınması gibi problemlerin önüne geçiyor.

Güneş kremi seçerken; cilt tipine uygun olmalı, UVA ve UVB korumalı bir krem seçmeli ve en az 30 koruma faktörü içermelidir.

Güneş kremini, güneşe çıkmadan 30 dakika öncesinde uygulaman gerekiyor. Böylece güneşe çıktığında tam olarak koruma sağlamış olur. Güneş kremlerini tek başına kullanabileceğin gibi makyajının altına baz olarak da kullanabilirsin.

Senin için seçtiğimiz en iyi 10 güneş kremine birlikte göz atalım.

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense SPF 50 PA+++

Günlük kullanıma uygun nemlendirici özellikli güneş kremi, erken cilt yaşlanması ve cilt kanserine karşı gelişmiş koruma sağlıyor.

Kiehl’s Ultra Light Daily UV Defense SPF 50 PA+++

Fiyatı: 165 TL

Bioderma Photoderm Max SPF 50+:

Yüksek koruma faktörüne rağmen çok hafif bir yapıya sahip olan Bioderma’nın güneş kremi, ayrıca cilt tarafından hızlı emiliyor. Şeffaf, light ve golden olmak üzere 3 farklı renk seçeneği bulunan güneş kreminin kapatıcılık özelliğine sahip renkli versiyonlarından da tercih edebilirsin.

Bioderma Photoderm Max SPF 50+

Fiyatı: 72,50 TL

Daylong Extreme SPF 50 + :

İçerisinde aloe vera ve E vitamini bulunan güneş kremi, ısı, su ve ter gibi faktörlere karşı da uzun süre dayanıklılık sağlıyor. Çok hassas ciltlerin kullanımına da uygun Daylong Extreme SPF 50 + Lotion parfüm ve paraben içermiyor.

Daylong Extreme SPF 50 +

Fiyatı: 54,99 TL

Biotherm Creme Solaire SPF 50:

UVA ve UVB ışınlarına karşı etkili olan güneş kremi, yüksek koruma özelliğinin yanı sıra, cilt hasarını önlüyor ve kolay emilimi sayesinde beyaz iz bırakmıyor.

Fiyatı: 89 TL

Mac Prep Prime Face Protect SPF 50:

Yağsız ve şeffaf yapıya sahip olan bu kremi makyaj öncesi cildine uygulayabilirsin. Yüksek cilt koruma özelliği sayesinde cildini lekelenmelere, erken yaşlanmaya , kurumaya ve güneşin diğer tüm yan etkilerine karşı korur. Bütün cilt tipleri için uygundur.

Mac Prep Prime Face Protect SPF 50

Fiyatı: 101 TL

Hamilton Everyday Face SPF 50:

Tüm cilt tiplerine uygun bu ürün, E vitamini ve aloe vera formülü sayesinde cildine canlılık kazandırır. Mat yapısı sayesinde uygulama sonrasında parlamaya neden olmaz ve makyaj için mükemmel zemin sağlar.

Fiyatı: 80,75 TL

Dior Hydralife BB Creme – SPF 30 PA+++:

Hem fondöten hem de güneş koruyucusu olan bu ürün, cildi nemlendirir, cilt tonunu eşitler ve güzelliğini korumaya yardımcı olur. Uygulama sonrası ışıltı kazanmış ve renk tonu eşitlenmiş bir cilde sahip olursun.

Dior Hydralife BB Creme - SPF 30 PA+++

Fiyatı: 299,70 TL

Dermologica Protection 50 Sport SPF 50:

Bu ince yapılı güneş kremi, cildini UV ışınlarından ve çevresel hasarlardan uzun süre korumaya yardımcı olur. Ayrıca gün boyu teninde yokmuş hissiyle rahat etmeni sağlar.

Fiyatı: 281 TL

Nivea Sun Yüksek Korumalı Güneş Sütü:

Açık tenli ve hassas ciltlerin rahatllıkla kullanabileceği Nivea Sun Güneş sütü, dengeli bir UVA ve UVB filtre sistemine sahip. Güneş korumasının yanı sıra cildinin erken yaşlanmasını önler ve güneşe bağlı alerji riskini minimuma indirger.

Nivea Sun

Fiyatı: 58,90 TL

Chanel Uv Essentiel Spf 50 :

Chanel’in yeni bu ürünü, güneşten gelen zararlı UV ışınlarının etkisini ortadan kaldırır. Cildinin güneşten zararsız bir şekilde faydalanmasına yardımcı olur. İçeriğindeki tiare özleri sayesinde bebek gibi bir cilde kavuşması sağlar.

Fiyat: 200 TL

Güneşle ilk buluşmada dikkat etmen gerekenler

Yaz mevsiminin en hassas noktası; güneşin zararlı etkilerine karşı korunmak. Özellikle güneşle ilk buluşmada yüksek koruyucu güneş kremleriyle bu zararlı etkilere karşı kalkan oluşturman gerekiyor.

17836

Yüz bakım ürünleri hangi miktarda kullanılmalı

Yüz bakım ürünleri hangi miktarda kullanılmalı, Her gün yüzünüze uyguladığınız bakım ürünlerinden hangi

6290

Güneş koruyucu seçerken nelere dikkat edilmeli?

Yaz tatilinin kapıya dayandığı şu günlerde yavaş yavaş hazırlık çalışmaları da başlıyor. Mayo, bikini, havlu gibi eşyalar plaj çantalarındaki yerini alırken, güneş koruyucular önemli ayrıntıların başı

5446